Panorāma

Somijas un Zviedrijas dalību NATO bremzē vēlēšanas Turcijā

Panorāma

Panorāma

Rīgas domē izveido jaunu deputātu bloku "Kods Rīgai"

Rīgas domē bijušie «Konservatīvie» kopā ar Mičerevski veidos jaunu bloku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Rīgas domes (RD) deputāti – vicemēre Linda Ozola, Jānis Ozols un Dāvis Stalts kopā ar deputātu Māri Mičerevski izveidojuši jaunu bloku domes koalīcijā – "Kods Rīgai", informēja Ozolas biroja vadītājs.

Bloks darbosies vicemēres Ozolas vadībā un turpinās atbalstīt RD priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa vadīto koalīciju.

Līdz ar bloka izveidošanu deputāti nodibinājuši centriski konservatīvu biedrību "Kods", no kura atvasināts bloka nosaukums "Kods Rīgai". Biedrība par mērķi izvirzījusi vienot Latvijas patriotus kopīgam darbam, lai atjaunotu sabiedrības uzticību valstij.

"Mūsu izstāšanās no partijas sabiedrībā raisīja diezgan lielu rezonansi. Secinājām, ka vēlamies dot mūsdienīgi konservatīvajām vērtībām jaunu platformu. Pagaidām centriski konservatīvās biedrības "Kods" formātā," paziņojumā medijiem skaidroja deputāts Stalts.

Ozola intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka nākotnē varētu būt ambīcijas biedrībai pārtapt partijā: “Ņemot vērā, ka mēs esam politikā, protams, mums ir ambīcijas politikā arī strādāt. Bet, dibinot šo biedrību, mans mērķis ir arī aicināt viedokļu līderus, cilvēkus, kuri redz, ka viņiem ir pienesums un kaut kas, ko viņi grib ieguldīt, attīstot savu pilsētu, galvaspilsētu un arī valsti kopumā, izvērtēt savu iespēju iesaistīties biedrībā un sniegt savu ieguldījumu. Ja tam būs atsaucība, tad tam ir arī iespējas potenciāli izaugt par politisku spēku.”

Rīgas vicemēre Linda Ozola
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

To kā pragmātisku mērķi ar ilgtermiņa stratēģiju vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras docente Lelde Metla-Rozentāle: “Jāsaprot, ka Ozolas kundze grib turpināt Konservatīvās partijas konceptu, un viņa vairs nevar palikt kā deputāte bez partijas vai cilvēks, ko asociē ar Konservatīvo partiju.”

Viņasprāt, jaunais veidojums varētu nākotnē konkurēt ar “Konservatīvajiem”, piebilstot, ka tos arī vēl “nevajadzētu norakstīt”, jo partijai vēl ir valsts finansējums.

Vienlaikus Metla-Rozentāle norādīja, ka politiskā bloka izveide pašlaik īpaši nemainīs Rīgas domes darbu.

RSU Politikas zinātnes katedras docente Lelde Metla-Rozentāle
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Rīgas domes koalīciju veido 34 no 60 domes deputātiem.

Rīgas domē, sākot darbu, "Konservatīvajiem" bija četri mandāti. Bet šogad janvārī Linda Ozola, Jānis Ozols un Dāvis Stalts paziņoja par izstāšanos no partijas. Līdz ar to "Konservatīvo" frakcija domē ir faktiski izjukusi.

Partiju pametušie deputāti solīja turpināt atbalstīt domes koalīciju. Un Ozola, kura arī ir Rīgas vicemēre, amatu saglabāja un atbalstīs koalīciju.

Māris Mičerevskis izstājās no partijas "Latvijas attīstībai" 2020. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti