Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Guntu Anču

Rīgas cirka skolā veidos jaunu mākslinieku paaudzi

Rīgas Cirka skolā veidos jaunu mākslinieku paaudzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.


Iemācīties žonglēt vai veikt dažādus akrobātiskus trikus, apgūt iemaņas aktiermākslā. To visu piedāvā nesen kā izveidotā Rīgas Cirka skola, kuras mērķis ir izveidot jaunu cirka mākslinieku paaudzi Latvijā.

Kamēr Rīgas cirka ēkā notiek remontdarbi, tikmēr cirka administrācija un radošā trupa meklē veidus, ka cirku padarīt mūsdienīgāku, kļūstot par starptautisku, daudzfunkcionālu mākslas centru. Pirmais solis ir Rīgas Cirka skolas dibināšana.

''Pirmais pusgads mums ir veltīts vispārējai fiziskajai sagatavotībai, kā arī dažādu disciplīnu iepazīšanai. Katru nodarbību vadīs divi treneri. Viens treneris visa gada garumā strādās ar vispārējo fizisko sagatavotību un grīdas akrobātiku. Katrā nodarbībā viesosies kāds cits treneris, kas iepazīstinās ar žonglēšanu, līdzsvaru disciplīnām – līdzsvara dēlis, braukšana ar vienriteni. Pievērsīsimies dejas improvizācijai un aktiermākslai,'' par plānoto stāsta Rīgas Cirka skolas vadītāja Māra Pāvula.

Uz apmācībām var nākt bērni jau no septiņu gadu vecuma, kā arī pieaugušie. Tikšot organizētas arī darbnīcas ģimenēm. Uz tām būs laipni lūgti vecāki kopā ar bērniem jau no trīs gadu vecuma. Nodarbības gan būšot gana sarežģītas, bet vienlaikus ļoti aizraujošas, stāsta horeogrāfe Agnese Vanaga:

''Protams, var iemācīties. Viss ir iemācāms, un visu var iemācīties. It īpaši bērni iemācās ļoti ātri. Tas jau ir atkarīgs no savas galvas pozīcijas. Ja tev liekas, ka var iemācīties ātri, tad jau arī var.''

Apmācību programmā paredzēts 10 nodarbību cikls, katrs divu stundu garumā. Ar jauno cirka skolu, kuras programma izveidota pētot citu valstu pieredzi, Latvijā tikšot veidota jauna cirka mākslinieku paaudze.

''Cirks ir ne tikai māksla, cirks ir dzīvesveids. Tā ir iekļaušanās, tā ir komanda, tas ir darbs grupā, tā ir piederības sajūta. Tā ir iespēja pašam izpausties un izpaust radošo potenciālu. Tā ir arī iespēja kustēties un uzturēt sevi labā formā,'' pauž Māra Pāvula.

Šosestdien Latvijas Universitātes Ekonomikas, vadības un biznesa fakultātē notiks Rīgas Cirka skolas atvērto durvju dienas. Šīs sestdienas bērnu grupas jau esot aizpildītas, bet dažas vietas pieaugušajiem vēl esot brīvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti