Rīgā tiksies ES valstu galvaspilsētu tiesu vadītāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

24.un 25.oktobrī pirmo reizi Rīgā tiksies 29 Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētu apelācijas tiesu prezidenti un virsprokurori no 18 valstīm, lai sanāksmē „Informācijas tehnoloģijas un justīcija – status quo un attīstība" pārrunātu valstu tiesu sistēmu aktualitātes, informēja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Aigars Bērziņš.

„Šāda mēroga pasākuma rīkošana Rīgai nozīmē sava veida prezidentūru ES galvaspilsētu apelācijas tiesu vidū," akcentē Rīgas sanāksmes galvenā iniciatore un Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence. „Ar gandarījumu saku, ka šādas nozīmes forums Rīgā līdz šim nav bijis un vēl ilgi nebūs. Tā ir vienreizēja iespēja tiesu sistēmu darbiniekiem apmainīties ar labāko pieredzi un veidot kontaktus turpmākajai sadarbībai."

Valstu galvaspilsētu apelācijas tiesu pārstāvji, tostarp no Francijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un citām valstīm, dalīsies pieredzē un diskutēs par atšķirīgo un kopīgo informācijas tehnoloģiju pielietojumu valstīs, sistēmu atšķirībām, dažādu sistēmu sniegtajām iespējām un kavēkļiem.

Latviju sanāksmē pārstāvēs Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence un Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aivars Zgirskis, semināra gaitā paneļdiskusijās piedalīsies arī Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, LR ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada – Rozenberga, Latvijas Zvērinātu notāru padomes Notariāta institūta direktors Gatis Litvins, LU Juridiskās fakultātes lektors Mārcis Krūmiņš, projekta „tiesu modernizācija Latvijā" vadītājs Latvijā Artūrs Grickus un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka vietnieks Juris Melders.

Ikgadējās apelācijas tiesu sanāksmes pēc tiesu prezidentu iniciatīvas tiek organizētas kādā no ES dalībvalstu galvaspilsētām. Šī ir jau sestā tiesu prezidentu un virsprokuroru (ģenerālprokuroru) tikšanās, iepriekšējos gados sanāksmes rīkojuši Parīzes, Romas, Berlīnes, Madrides un Varšavas apelācijas tiesu pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti