4. studija

4. studija

4. studija

Pēc vērienīgiem remontdarbiem ļaudis baidās šķērsot Jelgavas šoseju

Baudot ziemas priekus, adrenalīna mednieki aizmirst par fizikas likumiem

Rīgā pieķer ekstrēmu ziemas prieku baudītājus: ar ragavām aiz auto un kvadriciklu pa ledu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ekstrēma ziemas prieku baudīšana nereti beidzas traģiski vai arī ar sodu. Cilvēkus aicina būt apdomīgiem ziemas baudīšanā.

Dažādas ekstrēmas izklaides sniegā, piemēram, vizinoties piesietam aiz mašīnas, cilvēki publicē arī sociālajos tīklos. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka šogad konstatēti divi ekstrēmo izklaižu gadījumi. 

Viens tika konstatēts Dārziņu teritorijā, kur bija izvietota pārvietojamā video novērošanas kamera. Primāri tās mērķis bija konstatēt nelikumīgos atkritumu izgāzējus.

"Un tad video novērošanas centrs pamanīja, ka vakarā atbraukusi automašīna, kas aiz sevis velk ragaviņas, kurās sēž arī cilvēki. Protams, ka uz notikuma vietu tika nosūtīta tuvākā policijas ekipāža. Un tad jau izrādījās, ka vienam no diviem vadītājiem šai automašīnai arī nebija vadītāja tiesību, turklāt viņš bija alkohola reibumā," pastāstīja Sadovskis.

Otrā gadījumā tēvs ar dēlu bija devies izklaidēties ar kvadriciklu uz Ķīšezera ledus. Kvadricikls bija ielūzis un nogrimis Ķīšezerā. Tēvam pašam izdevās nolēkt no kvadricikla un izglābties. Vīrietis policijai bija stāstījis, ka tehniku izmantoja tikai tādēļ, lai notīrītu sniegu no ledus un izveidotu hokeja laukumu uz Ķīšezera. Tomēr kārtības sargi redzēja, ka bērnam pirms tam jau bija sagatavota gumijas riepa, kurā viņš sēdēja un kurai bija pielikta klāt virve.

"Tur, ļoti iespējams, bija arī plānots pa Ķīšezera ledu vilkt mazu bērnu aiz kvadricikla. Tur arī šīs sekas varēja būt ļoti dramatiskas," norādīja Sadovskis.

Satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis pastāstīja, ka adrenalīna cienītāji savās darbībās nerēķinās ar fizikas likumiem.

"Ir tāds sporta veids, saucas – skijorings, kur cilvēks ar slēpēm turas pie striķa un brauc vai nu aiz motocikla, vai ar suņiem, zirgiem, automobiļa. Atšķirībā no šiem izklaides cienītājiem,  sportisti turas pie striķa, nevis ir piesieti!

Ļoti būtiska ir šī atšķirība, vai cilvēks jebkurā brīdī var palaist vaļā striķi un izvairīties no bīstamas situācijas.

Tāpat arī gan šajās skijoringa sacensībās, gan kaut kur citur viņas notiek tādās vietās, kur nevar ieskriet nekur – ne gluži varbūt pa mežu, kur var ieskriet kādā kokā. Ar fiziku nepastrīdēsies! Ja, taisnā posmā braucot, cilvēku aiz mašīnas ragaviņās velk diezgan taisni, tad, tiklīdz būs līkums, tā uzreiz sāks darboties diezgan lieli centrbēdzes spēki. Un šajā brīdī šis cilvēks vienkārši tiks izmests!" stāstīja Irbītis.

Pašvaldības policijas pārstāvis Sadovskis norādīja, ka nav tāda pārkāpuma kā "ekstrēma izklaide", bet bieži iepriekš minēto izklaižu cienītāji pieļauj arī citus pārkāpumus. Sadovskis par pārkāpējiem aicina ziņot operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112 vai policijai, zvanot 110.

Ir svarīgi apzināties, ka bieži vien situāciju nav iespējams uzreiz novērtēt – piemēram, zem sniega kupenām var slēpties akmeņi vai celmi, kuriem uztriecoties var gūt smagas traumas. Šogad Kurzemes pusē bija gadījums, kur pusaudze mira no gūtajām traumām ekstrēmā braucienā uz maisa, kas piestiprināts aiz mašīnas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti