Dienas ziņas

Rīgā ēdināšanas taloni saglabāsies līdz rudens brīvlaikam

Dienas ziņas

NA un AS vēlas strādāt trīs partiju koalīcijā

Rīgā notiks militārās mācības

Rīgā notiks militārās mācības «Namejs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz nedēļas beigām Rīgā notiks militārās mācības "Namejs", ceturtdien, 6. oktobrī, paziņoja Zemessardzes 1. Rīgas brigāde. Līdzīgas mācības notika arī pērn. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kā pilsētvidē aizturēt bruņotu militāru spēku.

Militārās mācības galvaspilsētā sāksies piektdien, 7. oktobrī. Mērķis nemainīgs, tāds pats kā iepriekšējos gados – pilnveidot aizsardzības spējas. Tomēr scenārijs gan cits.

"Iepriekšējā gadā mūsu scenāriji bija atšķirīgi. Tie bija vairāk koncentrēti uz mūsu gatavošanos hibrīdapdraudējumiem, un izspēlētie vingrinājumi vairāk saistījās ar apdraudējumu neitralizēšanu atsevišķos objektos pret zināmu pretinieku. Šogad plānoti mūsu vingrinājumi uz tiešām konvencionāli bruņota militāra spēka kavēšanu un aizturēšanu. Tāpēc šie vingrinājumi būs vairāk mobili un iesaistīs arī nosacītā pretinieka bruņutehniku. Attiecīgi tas izpaudīsies savādāk," skaidroja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pērn militārajās mācībās tika izspēlēts scenārijs – pretinieka neitralizēšana daudzdzīvokļu māju tuvumā. Šogad lielākās aktivitātes notiks Rīgas industriālajās teritorijās.

"Pamatā izvēlētās nodarbību vietas neatradīsies biezi apdzīvotās vietās, bet vairāk koncentrēsies uz industriāliem rajoniem un meža teritorijām, bet būs arī atsevišķās vietās, kas pietuvinātas iedzīvotāju māju vietām," sacīja Pudāns.

Rīgas domē mācībām pauž atbalstu, saprotot, ka arī mācībām jānotiek iespējami reālos apstākļos.

"Mums pirms kādiem 4–5 gadiem Zemessardzē, kad vēl pats biju zemessargs, pilnībā mainījās uzskats par to, ka mums ir jāiet ārā no zaļajām zonām. Jo ir redzams, ka mūsdienās visa karadarbība notiek tikai pilsētās. To var labi redzēt Ukrainā. Mums ir svarīgi, ka tas tiek pārbaudīts reālajā dzīvē," teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Mācībās piedalīsies ap 1200 zemessargu, karavīru un sabiedroto. Valsts policija brīdināja, ka, iespējams, var nākties saskarties ar kādiem satiksmes ierobežojumiem.

"Ir plānots atsevišķos posmos slēgt satiksmi uz varbūt 30 minūtēm, varbūt ilgāk," sacīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Mācības līdz svētdienai notiks arī Bauskas, Ķekavas, Mārupes, Ropažu un Salaspils novadā. Bet Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde pildīs mācību uzdevumus Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti