Dienas ziņas

Ziedojums dod iespēju turpināt vokālās nodarbības

Dienas ziņas

Krievijas raķešu šaušana – bez incidentiem

Būvdarbu laikā iet bojā strādnieks

Rīgā kanalizācijas būvdarbu laikā gājis bojā strādnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas Daugavas stadiona kanalizācijas izbūves laikā bojā gājis strādnieks, Latvijas Televīzijai apstiprināja “Rīgas ūdens”.

Darbu ģenerāluzņēmējs ir kompānija SIA CBF “Ļ-KO".

Avārija, kurā bojāts ūdensvads, notika ap 22.00 pirmdienas vakarā. Strādnieks jau bija beidzis mūrēt, kad pēkšņi plīsa ūdensvads. Ūdens strauji piepildīja šahtu un strādnieku vairs nevarēja glābt. Bojāgājušais bija aptuveni 40 gadus vecs.

Valsts policijas pārstāve Elīna Sprudzāne Latvijas Radio pastāstīja, ka vīrietis iekritis četrus metrus dziļā šahtā. Policijā ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, tiek noskaidroti notikušā apstākļi.

Notikuma vietā strādāja trīs glābēju brigādes un viņiem vajadzēja trīs stundas, lai 4,5 metru dziļumā zem asfalta atrastu dubļu masā aprakto cilvēku. Glābšanas darbi notika bīstamos apstākļos. "Mūsu ugunsdzēsēji bija ar virvēm. Jo bija bail, vai asfalts neiebrūk. Ievērojām īpašu piesardzību un darba apjomu," norādīja glābēju pārstāvis Igors Boruns. "Sākām darbus ar ūdens atsūknēšanu. Ņemot vērā to, ka bija ūdens pieplūde, lūdzām atslēgt ūdeni un elektrību, lai atsūknētu, trīs autocisternas, pārnēsājamie morosūkņi," atzīmēja Boruns.

Avārijas vietu otrdien apsekoja arī Valsts darba inspekcijas speciālisti. Viens no viņiem - Jānis Vīnerts - stāsta, ka cilvēku varēja glābt, ja būtu ātra un apķērīga rīcība, kā arī laba griba. Viņš neslēpj pārmetumus, ka darba drošībā ne viss bija izdarīts līdz galam. Savukārt inspekcijas vadītājs Renārs Lūsis norāda, ka, bedrei piepildoties ar ūdeni, bijis arī zemes nogruvums. Aizsargvairogi gan tika lietoti.

Apakšuzņēmuma “”Marupīte RR” valdes loceklis Raimonds Romanovskis pieļāva, ka caurules, iespējams, neizturēja spiedienu, jo savienojumi bija sarūsējuši. Savukārt "Rīgas ūdens" pārstāvis pieļauj, ka darbu veicēji, visticamāk, ir kļūdījušies aprēķinos.

Darba inspekcijas pārstāvji gan norādīja, ja caurules ir vecas, ir jādomā un jāplāno darbi, lai avārijas nenotiktu.

“Ļ-K” valdes priekšsēdētājs Konstantīns Ļebedevs medijiem norādīja: “No mūsu puses darba drošības ziņā viss bija izdarīts”.

Ūdensvada avāriju sola novērst līdz vakaram.

Ūdensvada avārijas dēļ otrdien pār Augusta Deglava tiltu ļauts braukt tikai sabiedriskajam transportam.

Pērn valstī notika 1904 nelaimes gadījumi darba vietās. No tiek 205 bija smagi. 20 letāli. Šogad notikuši 53 nelaimes gadījumi, no tiem 35 smagi un 23 letāli, taču 14 gadījumos, visticamāk, nāves cēlonis nav saistīts ar darba risku, cilvēks miris dabiskā nāvē.

Notikušo Deglava ielā tagad izmeklēs policija un darba inspekcija. Kamēr notiek seku novēršana, iela atvērta tikai sabiedriskajam transportam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti