Rīgā ir demontēti visi padomju pieminekļi, kurus likvidēt noteikusi valsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā ir demontēti visi padomju pieminekļi, kurus likvidēt noteikusi valsts, informēja Rīgas izpilddirektors Jānis Lange.

Viņš pastāstīja, ka arī Uzvaras parkā pabeigta demontāža. Būvnieks pašlaik strādājot pie baseina aizbēršanas un komunikāciju pārbūves.

Rīgas izpilddirektors Jānis Lange.
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

"Uzņēmējs apsteidzis savu noteikto grafiku. Attiecīgi jau tuvākajā laikā, faktiski oktobra beigās vai novembra sākumā mēs jau runātu par tehnoloģisko pārtraukumu. Mums ir viens gala termiņš, kas ir nākamā gada 30. jūnijs, kad visam 100% jābūt pabeigtam, bet es domāju, ka šis termiņš ir noteikti ar ļoti lielu rezervi. Lielākā daļa tiks pabeigta jau šogad rudenī, bet nākamajā gadā mēs runājam par zālītes iesēšanu," stāstīja Lange.

KONTEKSTS:

Jautājums par pieminekļu nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukrainu. Saeima 16. jūnijā pieņēma likumu, saskaņā ar kuru totalitāros režīmus slavinoši objekti jādemontē līdz 15. novembrim.

Rīgā, Uzvaras parkā, būvlaukumu tur esošā pieminekļa demontāžai sāka iekārtot 22. augustā, bet dienu vēlāk tika nogāztas pieminekļa kompleksā esošās karavīru skulptūras un vēl dienu vēlāk – arī sievietes tēla statuja. Savukārt 25. augustā pēc vairāku stundu kalšanas nogāzts 79 metrus augstais obelisks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti