Dienas ziņas

Atklāj faktus par Mārtiņa Bunkus slepkavām

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Brasas pārvada būvniecību turpina arī ziemā

Rīgā Brasas pārvada būvniecību turpina arī ziemā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Rīgā Brasas tilta būvdarbi turpinās arī ziemā. Šī nozīmīgā infrastruktūras objekta pabeigšana laikā uztrauc ne vien daudzus rīdziniekus, bet arī neskaitāmus nākamvasar gaidāmo Dziesmu un deju svētku dalībniekus un apmeklētājus. Tādēļ nolemts būvdarbos neizsludināt tehnoloģisko pārtraukumu ziemā. 

Brasas tilts ir būtiska Rīgas satiksmes artērija nokļūšanai Mežaparka Lielajā estrādē. Bez Brasas pārvada nav 11. tramvaja uz Mežaparku. Bez 11. tramvaja Dziesmu svētku norise nākamvasar būtu ļoti sarežģīta. To apzinās arī Rīgas dome un tās salīgtie būvnieki, tādēļ pārvada būvdarbi turpinās arī ziemas periodā. 

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pārstāvis Jānis Vaivods norādīja: "Ziema mums ir atnākusi. Tas ir radījis zināma veida izaicinājumus. Šobrīd mēs runājam ar būvnieku, mēs neejam tehnoloģiskajā pārtraukumā, bet turpinām darbus, lai darītu visu, lai vismaz tramvaju kustību uz Dziesmu svētkiem nodrošinātu."

Darbi notiek vairākās frontēs – vienlaikus notiek gan vecā pārvada demontāža, gan jaunā pārvada balstu būvniecība, un jau sākta laiduma veidņu ieklāšana, lai drīzumā sāktu betonēšanas darbus. Būvnieki skaidroja – betonu iespējams kvalitatīvi ieklāt arī ziemā, tikai jāievēro virkne priekšnosacījumu. 

Atbildīgais būvdarbu vadītājs Pāvels Sidorovs atzīmēja: "Protams, tas ir sadārdzinājums un izaicinājums. Bet šādus darbus ir pieredze izpildīt arī ziemas apstākļos, piedalījāmies citos objektos. Ir pieredze gan veikt sagatavošanas darbus, gan betonēšanu ziemas apstākļos, galvenais pareizi visu procesu organizēt. Ja pieturēsies šādi laikapstākļi – mēs pagūsim. Savukārt, ja būs ļoti lieli mīnus grādi, tad darbi kādā brīdī būs jāaptur uz tehnoloģisko pārtraukumu, un tad izaicinājumu būs krietni vairāk."

Tāpat nevar izslēgt, ka būvdarbus aizkavēs kārtējie pārsteigumi. Līdz šim jau tos vairākkārt nācies apturēt, atrodot gan  vēsturiskus apbedījumus, gan plānos neiekļautus dzelzceļa infrastruktūras kabeļus. Tādēļ Rīgas dome sagatavojusi arī "plānu B" gadījumam, ja pārvadu līdz Dziesmu svētkiem pabeigt neizdosies. Tas paredz norīkot papildus "11T" maršruta autobusus, kas kursē 11. tramvaja vietā, organizēt papildu sabiedrisko transportu pa Viestura prospektu, kā arī norīkot speciālos vilcienu reisus uz dzelzceļa staciju "Mangaļi", kas ir tuvākā Mežaparka estrādei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti