Rīdziniekus nokaitina domes plāns Brasas pārvada pārbūves laikā nocirst 28 liepas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sociālajos tīklos sabiedrības uzmanību izpelnījies Rīgas domes Satiksmes departamenta aicinājums sabiedriskās apspriešanas laikā rīdziniekus paust viedokli par ieceri nocirst 28 liepas alejā pie atjaunojamā Brasas pārvada. Lai gan departaments sola vietā iedēstīt 26 Latvijas dižliepas, daļa iedzīvotāju pret koku zāģēšanas plāniem iebilst. Piemēram, Čiekurkalna apkaimes biedrība norāda, ka liepām ir vairāk nekā 85 gadi un tilta estakādi var paplašināt uz otras tilta puses rēķina.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante norāda, ka tilta pārprojektēšanā nolemts pārvadam Brīvības gatves pusē izbūvēt četrus metrus platu velojoslu, bet otrā pusē – pusotru metru platu ietvi.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante par plānoto 28 liepu izciršanu
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

Dimante Latvijas Radio skaidroja: "Neskatoties uz to, ka mēs plānojam 28 kokus izzāģēt, mēs arī esam ieplānojuši būvprojektā 26 dižliepu atstādīšanu atpakaļ. Līdz ar to mēs ar vienu roku it kā ņemam, bet ar otru roku dodam atpakaļ. Tā kā tas ir tāds labās prakses piemērs, ko arī Rīgas domes regulāri īsteno būvniecības objektos."

Viņa arī uzsvēra: "Tilta labajā pusē, kas ir vairāk uz Brīvības ielas pusi, paredzēta četru metru plata ietve un veloinfrastruktūra. Otrā pusē tiltam – Skanstes pusē – būs gājējiem atvēlēta pusotru metru ietve. Tāpat ir paredzētas brauktuves – 3 ar pusi metri abos virzienos, un arī, protams, tramvaja sliedes, kā līdz šim."

"Sabiedriskā apspriede ilgst līdz 15. aprīlim. Tās mērķis ir noskaidrot vietējo iedzīvotāju un Rīgas iedzīvotāju viedokli. Ja šis priekšlikums tiks noraidīts, tad projektētājam būs uzdevums pārskatīt būvprojektu – vai un kā iekļaut veloinfrastruktūru, necērtot kokus,” norādīja Dimante.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti