Dienas ziņas

Nacionālajai enciklopēdijai – pirmā gadskārta

Dienas ziņas

Panāk teritorijas plānojuma darbības apturēšanu

Valdeķu iela var palikt bez bērnu laukuma

Rīdzinieki piketē pret bērnu laukuma nojaukšanu Valdeķu ielā 15

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas iedzīvotāji Valdeķu ielā 15 var palikt bez bērnu rotaļlaukuma. Jau tagad tas ir nožogots, un sākti demontāžas darbi. Vietējie iedzīvotāji ir sašutuši, tāpēc pulcējās divos piketos.

Labākās Rīgā atsperšūpoles, soliņš, kur apsēsties un šūpoties mazam bērnam – tā par bērnu laukumu Valdeķu ielā 15 saka vietējie iedzīvotāji. Tomēr iedzīvotāji to visu var zaudēt.

“Tas nāca negaidīti: nomnieks aplika apkārt sētu, paziņoja, ka tiks demontēts bērnu laukums. Burtiski informēja, tur nebija ne piedāvājums, ne apspriešana. Rīgas dome no mums atteicās. Viņiem tāds laukumiņš neesot vajadzīgs. Iznāk cilvēku iniciatīva, labie darbi ir sodāmi. Ja viņš ir labiekārtojis savu apkārtni, viņš to var zaudēt katrā laikā,” saka piketa pieteicēja Dagnija Mālniece.

Zeme pieder “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ). Bet zemes nomnieks iniciēja bērnu laukuma demontāžu.

“Ir ēkas īpašnieks, kuram ir piespiedu noma zemes gabalam. (..) Uz tā pamata, ja viņam traucē, ka citi lieto šo zemes gabalu, tad viņš var vērsties pie mums. (..) Un mums ir jānodrošina, lai šīs zemes lietošana ir netraucēta,” skaidroja VNĪ Iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Iedzīvotāji iestājās pret demontāžas darbiem, un trešdien, 18.decembrī, rīkoja piketu gan pie Rīgas domes, gan pie “Valsts nekustamie īpašumi” ēkas.

Rīgas domes Īpašuma departaments 2013. un 2017. gadā atteica VNĪ pārņemt teritoriju Valdeķu ielā. Tā būtu iespēja domei liegt demontēt konstrukcijas. Pamatojums – laukums esot izbūvēts nelegāli un projekts nesot saskaņots ar būvvaldi.

Tomēr aktīvisti norāda uz dokumentiem, kas apliecinot – konstrukcijas ir uzbūvētas likumīgi un ar būvvaldes saskaņojumu. “Mēs saņēmām atbildi, ka laukumiņš bija un ir likumīgs, ko apstiprina šie būvvaldes izsniegtie dokumenti. Un šeit ar visiem saskaņojumiem,” sacīja Valdeķu ielas iedzīvotāja Baiba Livdāne.

2013. gadā būvvaldē ir saskaņota būvniecības dokumentācija. Arī lietas materiālos redzams, ka savu piekrišanu rotaļu laukuma izbūvei ir sniedza “Valsts nekustamie īpašumi”.

Domes Īpašumu departamentam rīcībā nav ziņu, ka būvdarbi teritorijas labiekārtošanai veikti atbilstoši būvniecības procesu regulējošām tiesību normām. Departamentā saka, ka zemes gabalu būtu pārņēmuši, ja VNĪ sakārtotu visus juridiskus dokumentus ar savu zemes nomnieku.

VNĪ atkārtoti nosūtīja īpašuma departamentam dokumentus, lai pašvaldība pārņemtu šo zemes gabalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti