Rēzeknes tiesa skatīs vēl vienu - jau trešo lietu par balsu pirkšanu Zaķa labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rēzeknes tiesa novembrī skatīs jau trešo lietu par vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās par labu “Vienotības” deputāta kandidātam Dzintaram Zaķim, ziņo Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns.  

Saskaņā ar apsūdzību, 12.Saeimas vēlēšanu dienā Viļānu novada Sokolku pagastā Viktors un Aleksandrs Balabolini par atlīdzību - 10 eiro katram - pierunāja divus vēlētājus nobalsot par “Vienotības” sarakstu un kandidātu Dzintaru Zaķi. Savu vainu abi apsūdzētie pilnībā atzīst.

Centrālās vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanu iecirknī "Sokolku pagasta klubs un bibliotēka" par "Vienotību" nobalsoja 111 no 326 vēlētājiem šai iecirknī. Zaķis šajā iecirknī saņēma 77 plusus un 9 svītrojumus. Otrais populārākais "Vienotības" kandidāts šajā iecirknī bija Anrijs Matīss ar 10 plusiem un 10 svītrojumiem, bet visi pārējie saraksta kandidāti tika svītroti krietni biežāk nekā plusoti. 

Jau vēstīts, ka vienā no lietām par balss pirkšanu par labu Zaķim Rēzeknes tiesa otrdien, 6.oktobrī, pasludināja spriedumu - Jevgēņijam Brovčenko piespriestas 100 stundas piespiedu darba. Šajā lietā apsūdzētais Brovčenko atzina, ka pagājušā gadā 12. Saeimas vēlēšanu dienā Jaunviļānu ciemā apsolīja trim vēlētajiem pa 10 eiro katram par to, ka viņi nobalsos par "Vienotības" sarakstu, ievelkot plusiņus kandidātam Dzintaram Zaķim. Kā pierādījumu šādam balsojumam Brovčenko pieprasīja vēlētājiem viņam uzrādīt pārējo sarakstu biļetenus.

Otro lietu par balsu pirkšanu Zaķa labā Rēzeknes tiesa vēl izskata. Šajā lietā apsūdzēts uzņēmējs Andris Kozulis, kā arī Andrejs Sačkovskis. Saskaņā ar apsūdzību Kozulis esot pamudinājis Sakstagala pagasta iedzīvotāju Sačkovski par naudas atlīdzību piedalīties Saeimas vēlēšanās un "pārdot" savu balsi par partijas "Vienotība" sarakstu, ieliekot plus zīmi Zaķim un pārējos kandidātus izsvītrojot. Tāpat viņš esot pamudinājis Sačkovski uzpirkt arī citus vēlētājus balsot pēc šāda parauga, kā apliecinājumu atstājot pārējos vēlēšanu biļetenus, par katru šādi sarunātu balsi solot 20 eiro atlīdzību.

Sačkovskis savu vainu atzina pilnībā, bet Kozulis, kurš ir labs Zaķa paziņa, to noliedz. Pats Zaķis, liecinot tiesā, apgalvoja, ka panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājuši labie darbi un ne balsu pirkšanā, ne pirkšanas organizēšanā viņš neesot piedalījies.

Bet Cēsu tiesai nodota lieta, kurā starp četriem apsūdzētajiem ir arī Zaķa bijušais kolēģis 9.Saeimā, toreiz “Jaunā laika” deputāts, Igors Aleksandrovs. Šo kompāniju tur aizdomās par vēlētāju autobusu organizēšanu no Madonas un Ērgļiem, lai tur par atlīdzību nobalsotu par Zaķi.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti