Dienas ziņas

Liepājas cietuma vajadzībām šogad iekārtos būvlaukumu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rēzeknes novadā samazinās pārvaldnieku skaitu

Rēzeknes novadā reorganizē pagastu pārvalžu darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Nevienmērīga pagastu teritoriju attīstība un iedzīvotāju skaita sarukums ir galvenie iemesli, kāpēc Rēzeknes novadā pieņemts lēmums no 1. marta samazināt pārvaldnieku skaitu. Reorganizācija skars visus 28 novada pagastus. Esošajiem pagastu pārvalžu vadītājiem piezagušās šaubas par gaidāmajām pārmaiņām, tomēr pašvaldībā norāda – iedzīvotājiem tās būtiskas izmaiņas  nenesīs.

Viens pārvaldnieks vairākiem pagastiem – šāda reorganizācija gaidāma Rēzeknes novadā jau nākammēnes. Tas nozīmē, ka līdzšinējo 17 pagastu pārvalžu vadītāju vietā būs pieci, kuriem palīdzēs vietnieki. Tādā veidā Rēzeknes novada pašvaldība gadā plāno ieekonomēt 30–40 tūkstošus eiro.

"Nebūs vairs institucionāla iedalījuma "Pagasta pārvalde" kā struktūrvienība.

Struktūra būs tāda (vadības struktūra), ka ir vadītājs un vadītājam ir divi vietnieki, kur viens atbild par procesiem, otrs atbild par saimniecisko darbību.

Un tādā veidā tas darbs tiks mērķēts uz to, lai visā apvienībā, visos pagastos visi procesi noritētu vienādi un lai nebūtu tā, ka kādā pagastā kaut kur kaut ko vairāk izdara, kaut kur mazāk, kā tas bija līdz šim," skaidroja Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška.

Rēzeknes novada pašvaldībā atklāja, ka šobrīd visu pārvalžu vadību sastāvs vēl nav nokomplektēts un notiek darbinieku izvērtēšana. Gadījumā, ja pārvalžu vadību neizdosies izveidot no līdzšinējiem pagastu pārvaldniekiem, uz vakantajām vietām rīkos konkursu.

"Tiek vērtēti darbinieku darba rezultāti un arī kvalifikācija. Un līdz ar to paliks strādāt tie, kas saņems augstākus novērtējumus.  Divi darbinieki no vadības līmeņa paliek bez darba, bet viņiem bija piedāvātas iespējas ieņemt citas vakances, kas nebija varbūt tik atalgotas kā vadītāja vietnieka amati, bet jebkurā gadījumā tika piedāvātas," turpināja Troška.

"Manā komandā šobrīd ir divas personas, divi pārvaldnieki, kuriem ir tiesības izvēlēties vietnieka amatu. Bet laiks rādīs. Pagaidām darbiniekus uztrauc, vai spēs pavilkt tādu lielu kvantumu. Seši pagasti tomēr ir daudz. Un arī teritoriālā ziņā apbraukāt visu... Mūsu apvienībā ir pāri 8 tūkstošiem iedzīvotāju," skaidroja Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs.

Turpretī iedzīvotājiem par gaidāmajām pārmaiņām uztraukumam neesot pamata, apgalvoja pašvaldībā.

Veikt komunālos un citus maksājumus, kā arī saņemt citus līdzšinējos pakalpojumus arī turpmāk varēs katrā pagastā uz vietas.

"Lietveži paliek savās vietās, saimniecības pārziņi paliek savās vietās, un, ja, piemēram, iedzīvotājiem ir nepieciešams griezties ar kaut kādu iesniegumu, viņš tāpat to pašu ceļu iet uz savu teritoriālo vienību jeb savu pagastu un tad attiecīgi kārto," pauda Blinovs.

Lai iedzīvotājiem nezustu saikne ar pārvalžu vadītājiem un vietniekiem, katrā pagastā viņiem tiks noteikti savi pieņemšanas laiki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti