Rēzeknes novadā pārdēvēti trīs ielu nosaukumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Rēzeknes novada pašvaldības teritorijā nomainīti trīs rusifikāciju slavinoši ielu nosaukumi, liecina informācija Rēzeknes novada mājaslapā. Novada dome pieņēma lēmumu par L. Samuilovas ielas Maltas pagastā, Pionieru ielas Stružānu pagastā un J. Zvīdra ielas Vērēmu pagastā nosaukumu maiņu.

Otrā pasaules kara komunistiskās pretošanās kustības dalībnieces vārdā nosauktā L.Samuilovas iela Maltā pārdēvēta par Dzelzceļa ielu, Pionieru iela Strūžānos pārtapusi par Ezera ielu, bet padomju valdības Rēzeknes izpildkomitejas darbinieka J.Zvīdra iela Verēmu pagastā tagad ir Centra iela.

Jaunie ielu nosaukumi – Ezera iela, Dzelzceļa iela un Centra iela – iekļaujas latviskajā kultūrvidē, sekmē tās saglabāšanu un attīstību, atbilst latviešu valodas un Latvijas vēstures tradīcijām.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka adrešu aktualizācija ir automātiski notikusi arī visiem objektiem, kuri bija piesaistīti pārdēvētajām ielām, tai skaitā arī veiktas izmaiņas iedzīvotāju deklarētajās adresēs.  Visiem iedzīvotājiem, kuriem deklarētā adrese bija Jāņa Zvīdra iela, L. Samuilovas iela vai Pionieru iela, tās ir mainītas atbilstoši uz Centra ielu, Dzelzceļa ielu un Ezera ielu.

KONTEKSTS

Atbrīvošanās no padomju laika mantojuma visā Latvijā aktīvi atsākās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī. Likvidējot padomju mantojumu, visā Latvijā demontēti vairāki desmiti padomju armijai veltīti objekti un daudzviet pārdēvētas ielas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti