Dienas ziņas

Engurē top ledus skulptūras

Dienas ziņas

Sveču diena Raunas Staburagā

"Snīga Cylvāks" Sarkaņkalnā

Rēzeknes novadā notiek ziemas prieku festivāls «Snīga cylvāks»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sarkaņkalns ir kļuvis par vienu no plašāk apmeklētākajiem tūrisma un ziemas sporta objektiem ziemas sezonā Latgalē. Tieši tāpēc jau trīs gadus šeit notiek ziemas prieku festivāls “Sniega cilvēks”, kura laikā jaunieši un ģimenes ar bērniem piedalās radošās stafetēs, kā arī iepazīst vietējo mūziķu un mākslinieku daiļradi. Šogad pasākumā pārstāvēta arī Zemessardze un ir paredzēts sasniegt reģiona rekordu sinhronajā masu nobraucienā no kalna.

Sarkaņkalnā Rēzeknes novadā jau no paša sestdienas rīta pulcējas Latgales aktīvākie ziemas sporta veidu cienītāji, lai piedalītos ziemas prieku festivālā “Snīga cylvāks”. Festivāls notiek jau trešo gadu, un tā mērķis ir mudināt ģimenes un draugus pavadīt nedēļas nogali kopā, sākot ar tradicionāliem sporta veidiem - slēpot, snovot vai braukt ar ragaviņām, līdz pat dalībai radošās komandu un individuālajās stafetēs.

Šogad sacensībām pieteicās aptuveni desmit komandas un katrai no tām bija arī mājasdarbs – izveidot kopīgu tēlu un vizītkarti. Komandām četru cilvēku sastāvā bija jāpiedalās arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes sagatavotajā uzdevumā: slēpošanā un granātu mešanā. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm tas līdz ar citām Zemessardzes aktivitātēm bija jauninājums. Dalībnieki uzsver, ka līdzīga veida pasākumi ziemā būtu jāorganizē biežāk.

Savukārt individuāli spēkus pārbaudīt varēja tādā disciplīnā kā, piemēram, “voilaka” mešana. Tāpat ir iecerēts uzstādīt Latgales rekordu lielākajā sinhronajā masu nobraucienā no kalna. Ziemas prieku festivāls “Snīga cylvāks” noslēgsies svētdien ar Ģimenes dienu, kad radošās komandu un individuālās stafetes tiks piemērotas ģimenēm ar bērniem. Gaidāmas arī Meteņu tradīcijas, viesmākslinieku un mūziķu uzstāšanās, kā arī mākslas objekta – uguns skulptūras dedzināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti