Panorāma

Ko nozīmē Nokia somiem?

Panorāma

Intervija ar Dainu Bāru

Ralfa Tokaho aizturēšana robežsargu acīm

«Rēzeknes laupītāja» aizturēšana robežsargu acīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas robežsargiem šobrīd ir pieci helikopteri, no kuriem ikdienā trīs ekspluatācijā lētākie lidaparāti sargā Latvijas robežas. Toties divus pārējos, labāk aprīkotos, izmanto sarežģītākās glābšanas vai aizturēšanas operācijās, tādās kā Rēzeknes laupītāja tvarstīšana.

Ralfa Tokaho aizturēšanas operācijā piedalījās helikopters, kura vadīšana un saziņa ar sauszemes vienību tonakt bija kapteiņu Ērika Gražuļa un Raimonda Liepiņa rokās. „Tā bija sadarbība arī ar Valsts policiju, operatīvās informācijas iegūšana. Vairāku diennakšu garumā tika veikts nepārtraukts darbs, lai iegūtu informāciju, kur varētu uzturēties persona. Tika iegūta informācija, ka var slēpties pamestās dārza mājiņās. Šajā naktī mēs veicām šo dārza mājiņu pārbaudi,” stāsta Valsts robežsardzes helikoptera pilots, kapteinis Ēriks Gražulis.

Nakts redzamības iekārta meklē punktus, kur pēc izdalītā siltuma varētu atrasties cilvēks. Lai to pamanītu, vajag trenētu aci, stāsta robežsargi. Par atrasto tiek ziņots sauszemes vienībai. Tokaho tonakt izdevās uziet jau pirmajā lidojumā.

„No helikoptera saņēmām informāciju par vienu aizdomīgu vasarnīcu, ka iekšā it kā ir gaisma. Pienācām klāt pie vasarnīcas, konstatējām, ka tā ir. Iekļuvām iekšā un konstatējām, ka tur atrodas meklējamā persona un uzreiz viņu aizturējām,” notikumus atminas speciālo uzdevumu vienības “Sigma” darbinieki.

Mirkli vēlāk video jau redzams, kā aizturētais laupītājs specvienības pavadībā pamet slēptuvi. Helikoptera apkalpe, vaicāta par sajūtām, nakts melnumā aizturot bruņotu bēgli, atceras, ka bez stresa neiztika. „Līdz brīdim, kad mūsu specvienība iegāja dārza mājiņā, bija viss viens. Gan noskaņojums, gan atmosfēra sadarbības. Bet, kad saņēmām signālu, ka mājiņā ir bruņota persona, tad uzreiz pavisam savādāk. Rodas stresiņš, uzreiz ir jāiet palīgā saviem kolēģiem, jātuvojas, vajag īsā laikā novērtēt visu šķēršļu situāciju dotajā rajonā. Rodas saspringums,” stāsta Gražulis.

„Viss veiksmīgi ir pabeigts, ir konkrēts rezultāts. Gan mums gandarījums, gan, es domāju, sabiedrībai mierīgāk,” norāda kapteinis Raimonds Liepiņš.

Robežsardzes helikopterus pieaicināja pēc lokācijas principa – viņi bija vistuvāk. Zināmā mērā tā ir arī šīs operācijas panākumu atslēga, jo patlaban robežsargi ir vienīgie, kuru helikopteri aprīkoti ar nakts redzamības iekārtām.

Tokaho aizturēšanas operācija medijos izraisīja plašu rezonansi, taču speciālo uzdevumu vienības „Sigma” puišiem nav daudz mierīgu nakšu, atzīst Robežsardzes aviācijas pārvaldes vadītājs Aleksandrs Šuškins. Kontrobandistu un nelegālu robežpārkāpēju aizturēšana ir viņu ikdiena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti