Ārpus Rīgas

Žurnāliste Mārīte Jankeleviča par mazo skolu nākotni

Ārpus Rīgas

Jaunas metodikas dēļ pasažieru skaita izmaiņas Liepājas tramvajos - neskaidras

Rēzeknē Olimpiskā centra āra peldbaseina izbūve rit pilnā sparā

Rēzeknē topošās sporta arēnas tēriņus daļēji segs «deputātu kvotu» nauda (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rēzeknē pilnā sparā top olimpiskais centrs. Pērn jau izbūvēts futbola laukums ar mākslīgo segumu, bet šobrīd tiek īstenota projekta otrā kārta. Uzcelta un darbu uzsākusi sporta viesnīca, un aktīvi tiek būvēts atklātais peldbaseins. Trešajā kārtā ieplānotās arēnas būvniecībai 800 000 eiro piešķirti arī no tā sauktajām"deputātu kvotām".

Blakus Rēzeknes Olimpiskā centra jaunajai viesnīcai šobrīd notiek atklātā peldbaseinā būvniecība. Peldbaseins būs ar sešiem celiņiem, sešus metrus plats un divdesmit piecus metrus garš. Tam blakus atradīsies mazāks peldbaseins bērniem.

Olimpiskā centra valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs stāsta, ka peldbaseinam jābūt pabeigtam jau maijā. Par jaunā objekta nodošanas datumu neesot šaubu. Tāpēc jau vasaras sākumā ieplānotas pirmās sacensības.

"Jūnija mēnesī šeit jau ieplānota atklātā Latvijas Peldēšanas federācijas kausa izcīņa, kur mēs gaidām ap 250 sportistiem un ar viņiem kopā būs arī treneri un personāls. Tas būs mums tāds pirmais mūsu jaunā objekta izmēģinājums," stāsta olimpiskā centra projekta vadītājs Nikolajs Krilovs, piebilzdams, ka šobrīd atklātā baseina pamatdarbi jau paveikti.

"Pavasarī šeit paliek tikai apdares darbi un apzaļumošana, bet visas komunikācijas, žogi, baseina vanna jau izbetonēta. Paliek tikai apdare ar speciāliem materiāliem."

Peldbaseina atklāšana dos iespēju gan pašu sportistiem trenēties, gan pilsētniekiem atpūsties, pārliecināta ir olimpiskā centra viesnīcas vadītāja Baiba Širina: "Es esmu dzirdējusi, ka PSRS laikos tāds bija Daugavpilī, Stropos un ka esot bijis pieprasīts. Arī "booking.com" pārstāvji, kas mums ir pietiekami autoritatīvs viedoklis, teica, ka viesnīca ir labi, bet tas baseins ir tāda savdabīga rozīne."

Sākotnēji bija plānots, ka atklātā baseina izbūvei Rēzeknes pilsētas dome ņems aizņēmumu Valsts kasē vairāk nekā 1,2 miljonu eiro apmērā.

Taču valsts piešķirto dotāciju 950 000 eiro Olimpiskā centra arēnas būvniecībai pēc pašvaldības lūguma pārdalīja atklātajām baseinam.

Līdz ar to pašvaldībai aizņēmuma summa baseina būvniecībai būs mazāka.

Savukārt nākamā gada valsts budžetā 800 000 eiro Rēzeknes pilsētas pašvaldībai piešķīra no tā dēvētajām Saeimas deputātu kvotām. Šie līdzekļi paredzēti Olimpiskā centra sporta arēnas būvniecībai. 

Jau vēstīts, ka kopumā olimpiskais centrs ''Rēzekne'', kurā vēl paredzēts uzbūvēt ledushalli un multifunkcionālo zāli, varētu izmaksāt aptuveni14 miljonus eiro, un pabeigt pašvaldība to cer tuvāko pāris gadu laikā.

Pēc pēdējām aplēsēm, Rēzeknes Olimpiskā centra kopējās izmaksas sasniedz ap 15 miljoniem eiro. Tik lielas naudas pašvaldībai pagaidām nav, un tā arī turpmāk cer uz valsts atbalstu objekta būvniecībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti