Rēzeknē sākas Latgales kongresa simtgadei veltīts pasākumu cikls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Piektdien, 25.novembrī, Rēzeknē ar forumu “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” tiks uzsākts pasākumu cikls, kas ir veltīts Latvijas simtgadei un Latgales kongresa simtgadei.

Forums notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, tajā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku, dažādu nozaru pārstāvji, tostarp, augstākās izglītības pārstāvji, politiķi, uzņēmēji.

“Tas galvenais nolūks plašā ekspertu lokā, arī šādā ilgtspējas kontekstā, analizēt, kādas ir mūsu dzīves pašreizējās kvalitātes, izglītības, pētniecības, uzņēmējdarbības sistēmiskās saistības, un arī raudzīties, kādas tad ir iespējas, riski, lai gala mērķis būtu pilnveidot augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē nākotnē,'' stāsta projekta vadītāja Andra Mangale.

Ir iecerēts, ka jau šodien konferences noslēgumā tiks dots gala ziņojums, kādi ir tie galvenie secinājumi un priekšlikumi, ko būs izteikuši augsta līmeņa eksperti gan no Latgales, gan no visas Latvijas. Tālāk sekos praktiskās konferences Ludzā, Madonā, Līvānos, un 28.aprīlī mēs Rēzeknē būs liels foruma noslēgums.

Pirms simts gadiem tieši šajā dienā notika Latgales latviešu pirmais kongress, kura delegāti pirmoreiz nolēma, ka Latgalei jāapvienojas ar pārējām Latvijas daļām - Vidzemi un Kurzemi, jo atrašanās krievu un baltkrievu guberņās kavē tās attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti