Rēzeknē privātmājām ūdens skaitītāju rādījumus nolasīs attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Martā SIA “Rēzeknes ūdens” ir iesākusi projektu privātmāju ūdens un kanalizācijas pakalpojumu norēķinu kārtības izveidošanā. Rēzeknē tiek ieviesta attālināta ūdens skaitītāju nolasīšanas sistēma. Ieviešot šo jauninājumu, ūdens skaitītāju rādījumus varēs nolasīt bez tiešas cilvēku klātbūtnes. Eksperimentālā kārtā attālināti skaitītāju rādītāji tiek nolasīti arī divos daudzdzīvokļu namos pilsētā. 

Nākotnē privātmāju īpašniekiem Rēzeknē pašiem vairs nevajadzēs nolasīt ūdens skaitītāju rādījumus, kas bieži vien uzstādīti grūti pieejamās vietās. Kā atklāja “Rēzeknes ūdens” valdes loceklis Vladimirs Petrovs, no marta individuālo dzīvojamo māju ūdens skaitītāju mezglos tiek uzstādīti attālinātās nolasīšanas komercuzskaites skaitītāji.

Rēzeknē privātmājām ūdens skaitītāju rādījumus nolasīs attālināti
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

“Daudzi iedzīvotāji Rēzeknē maksā kaut kādu noteiktu summu mēnesī. Lai nelīstu pie tā skaitītāja katru mēnesi, neskatīties ar lukturīti tos rādījumus, cilvēks maksā, teiksim, 10 eiro mēnesī. Un, kad mūsu kontrolieri aizbrauc pārbaudīt, nereti atklājas, ka cilvēks jau ir kādus 100 eiro parādā. Tad viņš brīnās, kā tā var būt,” sacīja Petrovs

“Rēzeknes ūdens” klientu apkalpošanas dienesta darbinieki, apsekojot dzīvojamās mājas, attālināti nolasīs komercuzskaites skaitītāju rādījumus. Datu nolasīšana ilgst dažas sekundes. Nolasīšanas darbības zona – līdz 50 metriem. Kā uzsvēra Petrovs, attālinātās komercuzskaites skaitītāju sistēmu, kas tiks uzstādīta privātmājās, nodrošinās “Rēzeknes ūdens” par saviem līdzekļiem.

“Pēc ūdens saimniecības pakalpojumu likuma privātmāju skaitītāji pieder pakalpojumu sniedzējam – tas ir “Rēzeknes ūdenim”.

Tāpēc mēs sākām strādāt ar privātmājām, jo tas ir mūsu īpašums. Mums tas ir labi, ka mēs reizi mēnesī zinām skaitītāja stāvokli, cilvēkam tas ir ērti, ka viņš katru mēnesi saņems rēķinu tieši par to ūdens daudzumu, ko viņš ir iztērējis pa mēnesi,” norādīja uzņēmuma pārstāvis.

Pašlaik Rēzeknē attālinātā skaitītāju rādītāju nolasīšana eksperimenta ietvaros notiek arī divās daudzdzīvokļu mājās, un, kā akcentēja SIA “Rēzeknes namsaimnieks” pārstāvis Aleksandrs Fjodorovs, šādas sistēmas ieviešana ne tikai atvieglo dzīvi iedzīvotājiem, palīdz laicīgi novērst avāriju, bet arī ļauj uzņēmumam piefiksēt dažādas manipulācijas ar ūdens skaitītājiem, ko nereti veic negodprātīgi iedzīvotāji.

Fjodorovs skaidroja: “Mēs to sistēmu uzstādījām pērn – 2020. gadā. Pirmā māja bija Dārzu ielā 9. Renovēta māja. Uz šo brīdi attālināta rādītāju nolasīšana notiek arī Maskavas ielā 20. Liela māja, 104 dzīvokļi. Visi dzīvokļi tika aprīkoti ar jaunajiem skaitītājiem un speciāliem devējiem. Kādi labumi no šīs sistēmas ierīkošanas? Vispirms – savlaicīga datu saņemšana. Otrkārt, ūdens skaitītāji ar sensoriem sniedz arī tādus datus kā atpakaļgaita, ja cilvēks vēlas pagriezt atpakaļ skaitītāja rādītājus. Mēs tajā pašā mirklī redzam, ka kaut kas notiek, saņemam brīdinājumus uz e-pastu un serveri.

Tāpat reakcija ir par paaugstinātu magnētisko lauku, ja kāds vēlas izmantot magnētus skaitītāja apturēšanai. Mēs arī to redzam uzreiz.”

Pašlaik no uzņēmuma “Rēzeknes ūdens” apsaimniekotajām 2100 privātmājām jau 70 klientiem ir uzstādīti attālinātās nolasīšanas komercuzskaites skaitītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti