Dienas ziņas

Kritizē Francijas prezidenta izteikumus par NATO

Dienas ziņas

Saietā pulcējas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzimtas

Rēzeknē loka valsts svētku lentītes

Rēzeknē loka valsts svētku lentītes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau pirms vairāk nekā desmit gadiem Aizsardzības ministrija visā Latvijā uzsāka akciju, kuras gaitā novembrī iedzīvotāji aicināti locīt un pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanas lentītes. Vairākus gadus lentīšu locīšanā aktīvi iesaistās Latgales Kultūrvēstures muzejs, kur šī tradīcija papildināta arī ar robežsargu un zemessargu aktivitātēm. Un šis gads nebija izņēmums.

Sarkanbaltsarkanas lentītes un piespraudes atrodas teju katrā Latgales Kultūrvēstures muzeja telpā. Jau astoņus gadus muzejs piedalās Aizsardzības ministrijas akcijā un mudina rēzekniešus salocīt simbolisku valsts svētku un piemiņas pasākumu lentīti. Tādas pirms simts gadiem pie apģērba sēja Latvijas brīvības cīņu karavīri. Šogad lielākā interese par pasākuma norisi ir mazākajiem pilsētas iedzīvotājiem, kas kuplā skaitā muzeju apmeklē visas dienas garumā.

"Bērni nāk regulāri uz šo pasākumu, jo tas tomēr attīsta bērnos mīlestību pret savu dzimteni. Iemācījāmies sataisīt lentīti. Kāds teica, ka tas ir putniņš, kāds teica, ka tas ir 11," stāsta Rēzeknes bērnudārza “Namiņš” latviešu valodas skolotāja Linda Gevaļa.

"Lentīte ir salokāma uz augšu, lai tie nogrieztie galiņi būtu uz ārpusi vērsti. Tas arī simbolizē to 11. datumu. Lāčplēša dienas datumu," ierāda Latgales Kultūrvēstures muzeja direktore Anastasija Strauta.

Šogad lentītes lokot, bērni uzzināja arī vairāk par Latvijas Jūras spēku patruļkuģa komandu “Rēzekne”, gan arī aplūkoja robežsardzes, Zemessardzes un Jaunsardzes tehniku un pielaikoja to ekipējumu. Tā kā pasākumu jo īpaši aicinātas apmeklēt skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, šajā dienā muzejā viesojas arī bērni ar īpašām vajadzībām. Viņu pedagogi ir gandarīti par iespēju skolēnus iepazīstināt ar Latvijas svētku norisi ārpus ierastās vides.

"Cenšamies atnākt katru gadu, bet šogad atvedām pašus mazākos, pirmklasniekus, muzejs ir tā īpašā vieta, kur viņi ir klusāki, klausās, mācās, lai mēs varētu lepoties ar savu Latviju," saka Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra skolotāja Anita Liepiņa.

Turpmāk visas nedēļas garumā visā Latvijā gaidāmi visdažādākie piemiņas un valsts svētku pasākumi. Rēzeknieši aicina svētkus svinēt arī ģimenes lokā mājās.

"Svētki vienmēr jāatrod pašiem savā sirdī un, ja tu jūties tā kā svētkos, apsēdies ar ģimeni pie galda, iededz svētku svecīti," aicina Anastasija Strauta.

Ar sarkanbaltsarkanu lentīti pie apģērba ne tikai 11. novembrī piemin brīvības cīņās kritušos karavīrus, bet arī to nēsā visas svētku nedēļas garumā un 18. novembrī svin Latvijas proklamēšanas gadadienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti