Dienas ziņas

Bijušie metalurgi nesteidzas meklēt jaunu darbu

Dienas ziņas

Sāk kaņepju māju ražošanu

Rēzeknē likvidē pašvaldības policiju

Rēzeknē likvidē pašvaldības policiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Ar balsu vairākumu Rēzeknes pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu par Pašvaldības policijas pārvaldes likvidāciju no šī gada 31.maija. Lēmums tika pieņemts pamatojoties uz iekšējā audita rezultātiem, kuri norādīja, ka pašvaldības policija nepilda uzticētos pienākumus, kā arī nelietderīgi izmanto pašvaldības līdzekļus. Rēzeknieši lēmumu uzskata par pārgalvīgu, jo bezdarba līmenis Rēzeknē jau tā ir viens no lielākajiem Latvijā, un Pašvaldības policijas pārvaldes likvidācijas rezultātā bezdarbnieku skaits pieaugs vēl par 28 cilvēkiem.

Jau vairāk nekā 20 gadus Rēzeknē darbojas pašvaldības policija, kuras galvenais uzdevums bija nodrošināt sabiedrisko kārtību pilsētā, pašvaldības saistošo noteikumu izpildi un apkarot dažādus likuma pārkāpumus. Vairāku gadu iekšējais audits fiksēja pārkāpumus pašvaldības policijas pienākumu pildīšanā, kā arī finanšu līdzekļu izmantošanā.

„Mēs analizējām, cik mēs tērējam naudas pašvaldības policijas uzturēšanai, cik lieli zaudējumi no pašvaldības policijas bezdarbības vai cik lieli zaudējumi no tiem pārkāpējiem, kas varētu arī nebūt policijas laba darba un, protams, analizējam, cik no policijas darba ir liela atdeve,” kritērijus Rēzeknes pašvaldības policijas darba izvērtēšanai minēja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņas centrs").

Kā norāda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs, tad divu mēnešu laikā pašvaldības policijas darba pienākumus pārņems domes pārvaldes instances, kā arī Valsts policija. Tiesa, Valsts policijas pārstāvjiem ir cits uzskats.

„Rēķinieties ar to, ka, likvidējot pašvaldības policiju, mēs ne visai spēsim nodrošināt tos izsaukumus (..) par netīrītajām ielām, par klaiņojošajiem suņiem par dzērājiem, kas guļ uz ielām, (skatoties atskaitēs, 409 dzērājpersonas nogādātas slimnīcā). Tas ir daudz, un tas ir pašvaldības policijas darbs,” saka Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vija Netle – Galēja.

Neizpratnē ir arī opozīcijā esošais Rēzeknes pilsētas domes deputāts Jāzeps Korsaks, kurš pauda bažas par situāciju pilsētā, kas varētu izveidoties pēc diviem, trim mēnešiem. „Es domāju, ka lēmums ir neapdomāts un tīri emocionāls, un lielas varas parādīšana (..),” norāda Korsaks.

Sūdzības par pašvaldības policijas darbu esot ienākušas arī no pilsētas iedzīvotājiem, taču mūsu aptaujāto iedzīvotāju viedoklis dalās. „Man vienalga. Es jūtos aizsargāts,” saka Vladimirs, norādot, ka viņam nav nepieciešamības pēc pašvaldības policijas.

Savukārt Sergejs atzīst, ka nezina, ar ko pašvaldības policija vispār nedarbojas.

Līdz ar Pašvaldības policijas pārvaldes likvidāciju darbu zaudēs 28 personas.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti