Pusdiena

Pieļauj ļaunprātīgu atkritumu dedzināšanu; īpašnieks vērsīsies policijā

Pusdiena

Pusdiena 01.09.2017

Latgales kongresa simtgadei veltītā skvēra būvdarbu termiņu pagarina jau otro reizi

Rēzeknē Latgales kongresa simtgades skvēra būvdarbus pagarina jau otro reizi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Gatavojoties Pirmā Latgales latviešu kongresa simtgadei, Rēzeknē, bijušā stāvlaukuma vietā, izbūvēts kongresam veltīts piemineklis, kā arī paredzēta apkārtējā laukuma labiekārtošana. Piemineklis ar vērienīgu pasākumu atklāts maija sākumā, lai gan apkārtējā laukuma būvdarbi vēl nebija pabeigti. Arī četrus mēnešus pēc atklāšanas būvdarbi apkārt turpinās, un pašvaldība nodošanas termiņu pagarina jau otro reizi.

Rēzeknes pilsētas dome piešķīrusi aptuveni 600 000 eiro Latgales kongresa simtgadei veltītā pieminekļa izbūvei un pie reizes arī pilsētas vēsturiskā centra teritorijas sakārtošanai. Saskaņā ar domes izsludinātā konkursa rezultātiem būvdarbi objektā uzticēti vietējam uzņēmuma "Riviera L".

Tolaik noslēgtais līgums paredzēja, ka būvdarbi jāpabeidz līdz 15.aprīlim. Taču ne 5.maijā, kad notika svinīgā pieminekļa atklāšana, kur piedalījās gan augstas valsts amatpersonas, gan vietējie iedzīvotāji, ne arī pašlaik teritorija ap Latgales kongresa simtgadei veltīto pieminekli līdz galam nav sakārtota.

Vēl jūnijā intervijā Latvijas Radio Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs uzsvēra, ka skvēra sakārtošanas darbi ir aizkavējušies, jo projektētāju izvēlētais materiāls – cementa plāksnes – izrādījies nekvalitatīvs. Tāpēc būvniecības termiņš pagarināts.

“Mums parādījās problēma ar laukuma segumu, tāpēc bija pieņemts lēmums noklāt laukumu ar šīkšķembām, kas arī paliks objektā, tikai virsū būs cits segums. Galvenais materiāls, kas tiks izmantots, būs Latvijas ražotāja "Brikers" bruģis, kā arī granīta stari, kas sākotnēji projektā bija paredzēti no tumšā betona, ko neviens Latvijā nevarēja saražot. Līdz ar to mēs esam pagarinājuši līguma termiņu ar būvnieku. Pagarinājuma termiņš ir 1.augusts,” tolaik skaidroja Orlovs.

Taču septembra sākumā Kongresa laukums, kā to jau paspējuši nodēvēt rēzeknieši, joprojām nav nodots ekspluatācijā. Vēl jo vairāk – tur aizvien tiek ieklāts bruģis. “Kad parādījās tās izmaksas, es uzreiz painteresējos pie ekspertiem, un viņi teica, ka tās ir gandrīz divreiz lielākas, nekā tas būtu faktiski vajadzīgs. Jau tad sabiedrībai vajadzēja to apturēt, noraut rokas bremzi,” saka biedrības “Latgolys Saeima” vadītājs Guntis Rasims.

Apsekojot laukumu, viņš uzreiz pamana neatbilstības projekta vizualizācijā un realitātē.

“Paskatoties to zīmējumu, var redzēt, ka neatbilstības ir acīmredzamas. Tie stari, kas iet no pieminekļa, pašlaik tie ir tikai līdz pusei. Tiesa, laukums vēl nav pabeigts, grūti pateikt,” saka Rasims.

Viņš arī norāda, ka dārgo plākšņu vietā, kas bijušas ieplānotas projektā, laukumu klāj parasts bruģis: “Tas ir betona bruģis, te nevajag būt ekspertam, lai to saprastu. Diez vai te ir kāds piemaisījums. Iespējams, ka sudraba vai zelta piemaisījums, kas sadārdzina šīs plāksnes.”

Būvdarbu autoruzraudzības veicēja un pieminekļa teritorijas labiekārtošanas plāna izstrādātāja SIA “Vincents” pārstāve atteicās komentēt darbu grafiku, iegādāto materiālu kvalitāti un projekta atbilstību vizualizācijai: “Jā, mēs esam visam sekojuši līdzi, bet diemžēl nevaru sniegt daudz komentāru. Vienīgais, ko varu pateikt, ka mums ir noslēgts autoruzraudzības līgums, kura ietvaros mēs strādājam un risinām esošo situāciju.”

Arī Rēzeknes pilsētas domē atbildīgie speciālisti šonedēļ atteicās no radio intervijas.

Pašvaldībā tagad sola, ka būvniecības firma SIA "Riviera L", ar ko domei ir noslēgts līgums, pabeigs būvdarbus līdz septembra vidum. Šoreiz tie aizkavējušies, jo kavējusies jaunievēlētā būvmateriāla – granīta plākšņu – piegāde. Ietaupījums pēc materiāla nomaiņas esot aptuveni 10 000 eiro.

Kopējās Latgales kongresa simtgades pieminekļa izbūves un teritorijas labiekārtošanas izmaksas ir 670 000 eiro, turklāt vasarā piemiņas vietas izbūves pabeigšanai papildus piešķirti vēl 10 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti