Dienas ziņas

Nevēlas investēt Ventspils vecpilsētas namos

Dienas ziņas

Rīgā dzīvoklī atrasts melnais leopards

Bažas par inficēto ūdeni nav pamatotas

Rēzeknē ārstē leģionāru slimības pacientu; legionellu daudzdzīvokļu namā neatrod

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Rēzeknē bažas, ka kādā daudzdzīvokļu namā varētu būt leģionāru slimību izraisoša baktērija, nav attaisnojušās. Lai arī mājas siltummezglos baktērija netika atrasta, tika veikti profilakses darbi, kā arī paņemtas atkārtotas ūdens analīzes.

Rēzeknē konstatēta leģionellas baktērija
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Ūdens paraugos, kas tika paņemti no dzīvokļa kādā no daudzdzīvokļu namiem Rēzeknē, tika atrasta legionella - baktērija, kas izraisa infekcijas slimību legionelozi. Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) veica pārbaudi pēc tam, kad tika reģistrēts gadījums, ka vienam no Rēzeknes slimnīcas pacientiem, kas iestājās ar plaušu karsoni, laboratoriski tika apstiprināta leģionāru slimība. Paraugi tika ņemti arī no nama siltummezgliem, taču tur baktērija netika atrasta.  

"Ar šo slimību nevar saslimt, vienkārši dzerot ūdeni vai gatavojot ēst, ar slimību var inficēties, ieelpojot šo legionellu plaušās, mazgājoties dušā, kad veidojas aerosols tādā tvaiku veidā. Legionella dzīvo ūdensvados, kur ir stagnācija, mazāka ūdens plūsma. Obligāti jātecina gan aukstās, gan karstās ūdens padeves krāni, dušas, it sevišķi tie, kurus retāk izmanto  dzīvoklī," stāstīja SPKC Latgales reģionālās nodaļas epidemioloģe Ilga Marejeva.

Legioneloze bieži norit kā pneimonija. Tā tiek ārstēta stacionārā ar atbilstošām antibiotikām. Pēdējo reizi leģionāru slimība pilsētā reģistrēta 2013. gadā, vēl viens gadījums bijis 2010. gadā.

"Tajā laikā mēs arī ņēmām ūdens paraugus un arī neko neatradām. Tāpēc tāda ažiotāža nebija tik liela ap šo gadījumu," sacīja epidemioloģe.
 
Mājas apsaimniekošanas uzņēmuma vadītājs norādīja, ka dzīvoklī, kur tika atrasta baktērija, atrodas mākslinieka darbnīca. Tiklīdz tika saņemta informācija par baktērijas esamību ūdenī, visā mājā tika veikti profilaktiskie darbi, paaugstinot karstā ūdens temperatūru līdz 60 grādiem.
 
"Tas ir tipiskais gadījums, kad strupceļa sistēmā netiek bieži lietots karstais ūdens un baktērija sāk vairoties. Vakardien, 5. februārī, tika paņemti papildu paraugi no blakus dzīvokļiem, paņemti arī no dzīvokļa zem tā, kurā bija konstatēts," stāstīja "Rēzeknes namsaimnieka" valdes loceklis Pēteris Dzalbe.

Ūdens analīžu rezultātus uzņēmums saņems septiņu dienu laikā. Rēzeknes slimnīcā paziņoja, ka pacients ar legionellas baktērijas izraisītu infekcijas slimību ir izrakstīts un turpinās ārstēšanu ģimenes ārsta uzraudzībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti