Repši ievēl par «Latvijas attīstībai» valdes priekšsēdētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Svētdienas dienvidū Rīgā nodibināta partijas „Latvijas attīstībai", kura sevi līdz šim sauca par biedrību. Par jaunizveidotās partijas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Einars Repše.

Partija par saviem mērķi ir nosaukusi veidot izglītotu, uzņēmīgu un pašapzinīgu nāciju. Partijas ideoloģija balstīsies uz konservatīvi liberālām vērtībām. Ar tās programmu kongresu iepazīstināja valdes loceklis, Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs. „„Latvijas Attīstībai" ir racionālu un uzņēmīgu cilvēku apvienība. Savas ideoloģijas pamatā mēs izmantosim labēji konservatīvu ideoloģiju. Labējas tādā ziņā, ka mēs cienīsim cilvēku uzņēmību un iniciatīvu, bet konservatīvas, jo, vecinot, Latvijas attīstību mācīsimies no citu valstu pieredzes un pielietosim savas valsts attīstībā," saka Reskājs.

Repše bija vienīgais kandidāts partijas priekšsēdētāja amatam un pēc ievēlēšanas viņa sveikšana tika uzticēta dzīvesbiedrei. Repše savā uzrunā norādīja, ka Latvijas labklājības dzinējspēks ir uzņēmīgi cilvēki un sekmīgi uzņēmēji. "Diemžēl šobrīd Latvijā ekonomika nav prioritāte – stagnācija tiek saukta par stabilitāti. Latvijas prioritātei šodien jābūt mērķtiecīgai vietējās ražošanas atjaunošanai un eksporta paaugstināšanai. Lai to nodrošinātu, ir nepieciešams piedāvāt sabiedrībai visiem saprotamu, taču pārdomātu ilgtermiņa valsts attīstības stratēģiju: „Mēs vēlamies prognozējamu un tālredzīgu politiku, kas nav kā nebeidzama ugunsgrēku dzēšana. Politiku, kuras mērķis ir Latvijas attīstība," saka Repše.

Par viņu atzinīgus vārdus teica sens viņa līdzgaitnieks un jaunās partijas valdes loceklis Dans Titavs. Viņš norādīja, ka Repše mēdz notikumos iesaistīties tad, kad ir nepieciešama jauna virzība un spēks. Tā bijis 1987.gadā, vēlāk dibinot „Jauno laiku" un, šķietot, arī tagad veidojot „Latvijas attīstībai". „Viņi gribētu, lai viss paliek vecajās vietās un nekādas izmaiņas viņi nespēj nedz piedāvāt, nedz pieņemt, nedz realizēt. Šķiet, ka šādos brīžos, kad kāds mēģina laiku apstādināt, tad parādās Einars," teica Titavs.

„Latvijas attīstībai" valdē bez jau nosauktajiem ievēlēti arī sena Repšes līdzgaitniece Baiba Fromane, ekonomists Uldis Osis, bijušais tēvzemietis Emīls Jakrins, advokāte Liene Cakare un a/s „Ventbunkers" valdes loceklis Edgars Čeporjus.

Plaši atpazīstami uzņēmēji partijas biedru rindās gan nebija manāmi, toties bija virkne ar valsts pārvaldi agrāk saistītu cilvēku: nesen Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amatu atstājušais Juris Pūce, bijušais Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs, bijusī Privatizācijas aģentūras vadītāja Iveta Zalpētere, arī bijušie „tēvzemiešu" pārstāvji Satiksmes ministrijas valsts uzņēmumu valdēs. Starp dibinātājiem bija manāma arī Rīgas brīvostas sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne. Tomēr Repše uzskata, ka biedru sastāvs ir ļoti spēcīgs."Šeit ir pulcējušies ļoti pieredzējuši cilvēki. Šeit ir daži, kas ir strādājuši valsts struktūrās, bet ir ļoti daudzi cilvēki, kas grasās strādāt privātajā biznesa," sacīja Repše.

Žagars bija arī viens no runu teicējiem kongresā. "Arī pret mazu un ne tik bagātu valsti izturas ar lielāku cieņu, ja tā ir sasniegusi izcilību kultūrā un prot par to pastāstīt pasaulei. Tieši tāpēc mazai tautai bez milzīgiem resursiem ir svarīgi parādīt, ka tā ir intelektuāla nācija ar talantīgiem cilvēkiem, ar kuriem lepojas," saka Žagars.

Viņš savā runā uzsvēra Eiropas nozīmību, tā netieši apliecinot versiju, ka viņš varētu būt „Latvijas Attīstībai" saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Savukārt Kehris neskopojās ar komplimentiem Repšem. "Ar Kehri neesmu gatavs likt galvu ķīlā par to, ka tiks īstenota ekspremjera Einara Repšes piedāvātā politika, bet gribu, lai es un mani bērni dzīvo ekspremjera uzskatu veidotā Latvijā," pauda Kehris.

Pēdējie reitingi rāda: Repšes partijas atbalsts pagaidām svārstās ap vienu procentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti