Rīta Panorāma

Zaķis neuzskata, ka prezidents atbalstīs Pabrika kandidatūru premjera amatam

Rīta Panorāma

NA nesolīs atbalstu premjera kandidātam pirms nebūs zināma deklarācija un amatu sadale

Repše: Mums ir nepieciešama cienīga pārstāvniecība Saeimā un valdībā

Repše: Mums ir nepieciešama cienīga pārstāvniecība Saeimā un valdībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Topošās partijas „Latvijas attīstībai" līderis, kādreizējais „Jaunā laika" dibinātājs Einars Repše uzskata, ka viņa vadītajam politiskajam spēkam ir nepieciešama cienīga pārstāvniecība Saeimā un valdībā, lai mainītu attieksmi pret valsts attīstības veicināšanu.

Pašlaik saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām Repšes topošo partiju atbalsta aptuveni 1,6%, un Repše uzskata, ka atbalsts viņa spēkam strauji pieaug. Intervijā LTV „Rīta Panorāmai" Repše atzina, ka viņa topošajai partijai „nepieciešama cienīga pārstāvniecība Saeimā un valdībā", un pie tā plānots nopietni strādāt.

Viņaprāt, pašlaik Latvijas politikā trūkst partijas, kuras prioritāte ir ekonomiska attīstība, ražošanas atjaunošana, valsts konkurētspēja, jo politiskie spēki, kuri par to runā, darbos pierāda pretējo, piemēram, „sabojājot mikrouzņēmuma nodokļa režīmu".

Repše skaidroja, ka ražošana jāattīsta atbalstot, nevis visādā viedā bremzējot, tāpat „ir nepieciešama laba tehniskā izglītība, un beidzot jādara kaut kas ar veselības aprūpi". Repše atzina, ka, pirms desmit gadiem dibinot „Jauno laiku", viņš „bija par konfrontāciju" un cīnījās pret kaut ko, bet „tagad esam racionāli pragmatisku cilvēku partija, mums jāsadarbojas".

Viņš vairakkārt uzsvēra, ka topošā spēka mērķis būs sadarbība savu ideju īstenošanai. Arī pārstāvji no citiem politiskajiem spēkiem varēs iestāties Repšes partijā, nenoraidīs nevienu, kas grib strādāt. Ja cilvēks gribējis strādāt, bet vīlies vai kļūdījies ar politiskā spēka izvēli, tas nebūs diskvalificējošs faktors, skaidroja Repše.

Tāpat viņš plāno saglabāt arī biedrību „Latvijas attīstībai", uz kuras bāzes tiek veidota partija. Repše cer, ka biedrība pārvērtīsies par visas valsts ideju apspriešanas forumu, kas aicinās uz sadarbību arī apolitiskus cilvēkus, radošu inteliģenci. Jau šobrīd biedrība sadarbojas, piemēram, ar bijušo Valsts prezidenta kancelejas vadītāju Mārtiņu Bondaru, ar ekonomistu Ojāru Kehri. Repše gan uzsvēra, ka viņi negrasās iestāties partijā.

Repšes partijas dibināšanas kongress plānots svētdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti