REPORTĀŽA: Ventspilī atklāts Latvijā pirmais Digitālās transformācijas centrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ventspilī atklāts Latvijā pirmais Digitālās transformācijas centrs, kas paplašinās jau esošo Ventspils Digitāla centra piedāvājumu un pievērsīs uzmanību tieši pieaugušo izglītībai. Centrā iedzīvotāji varēs apgūt profesionālas zināšanas un prasmes, kas ļaus sekmīgāk konkurēt darba tirgū, piemēram, kad nepieciešamas pārkvalificēties dažādu profesiju pārstāvjiem. Covid-19 pandēmijas laiks tikai pastiprinājis nepieciešamību attīstīt digitālās prasmes dažāda vecuma cilvēkiem. 

REPORTĀŽA: Ventspilī atklāts Latvijā pirmais Digitālās transformācijas centrs
00:00 / 05:26
Lejuplādēt

Ventspils Digitālās transformācijas centra apmeklētājiem darbinieki lūdz ieslēgt planšetes, kur ar testa palīdzību iespējams pārbaudīt digitālās prasmes un to, kāda ir izpratne par operētājsistēmām vai vienkāršākām darbībām, kas ikdienā tiek veiktas datorā, piemēram, rakstot tekstu.

Secinājums viens – lielākajai daļai būtu jāveic pamata apmācība digitālajās prasmēs, jo klātesošie kļūdījās, atbildot uz salīdzinoši vienkāršiem jautājumiem.

Projektu sagatavoja Ventspils Digitālais centrs, to daļēji atbalstīja pašvaldība, taču lielāko daļu izmaksu sedza no valsts budžeta līdzekļiem.

"Pašvaldība piemaksāja tikai 15%. Pārējos 500 000 eiro mēs saņēmām kā finansējumu no valsts, un bija iespēja atjaunot ēku, kā arī veidot mazu centru, kas būs saistīts ar digitālās transformācijas lietām. Centrs strādās sinerģijā ar bibliotēku, kas ir tepat pāri ielai, un esošo Ventspils Digitālā centra ēku, kas atrodas tepat Akmeņu ielā 3, kur ir publiskā zona ar piekļuvi tehnoloģijām. Te galvenais būs apmācības, prasmes un iemaņas, zināšanas lai varētu jēgpilni izmantot tehnoloģijas," par projektu stāstīja Ventspils pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns.

Ventspils Digitālais centrs bija kļuvis par šauru, turklāt arvien vairāk nepieciešams izglītot pieaugušos. Digitālais centrs darbību uzsāka 2015. gadā, nodrošinot bērnu izglītību, uzsvēra centra direktore Elīna Kroņkalne.

"Ņemot vērā plašo bērnu izglītības klāstu, pieaugušo izglītība palika pabērna lomā. Mēs aktīvi vērsām pašvaldības uzmanību uz to, ka jādomā par telpām, ir jādomā, kur to varēt darīt.

Mūsu vēlmes nebija par neko lielu un grandiozu, bet pāris telpas, kur varētu darboties ar pieaugušajiem," sacīja Kroņkalne.

Nepieciešamību veidot platformu tieši pieaugušo izglītībai pastiprinājusi arī pandēmija un datorizēto sistēmu ienākšana ražošanā, ostas darbībā un citās nozarēs, uzsvēra Kroņkalne.

"Pēdējie gadi, kad bija pandēmija un cilvēkiem nācās jau transformēties, lai varētu tikt pie valsts un pašvaldības pakalpojumiem, jo tie bija pieejami tikai attālināti, elektroniski, klātienē nevarēja cilvēkus pieņemt, cilvēki sāka aktīvāk interesēties. Veicām apmācību attālināti. Galvenais, lai cilvēkiem ir interese un sapratne, ka tas viņiem ir vajadzīgs, lai saņemtu ne tikai ikdienas pakalpojumus, bet arī, lai nākotnē iegūtu pavisam cita līmeņa izglītību un strādātu citā nozarē," norādīja Kroņkalne.

Viņa atklāja, ka darbs un apmācības notiks dažādos virzienus, iespējas būs plašas, izmantojot jau esošos Digitālā centra cilvēku resursus. Notiks arī senioru apmācības, kā lietot internetbankas vai kā mūsdienīgi attīstīt savus hobijus. Paredzētas arī informatīvas pēcpusdienas par dažādām tēmām.

"Piemēram, šūšanas piegrieztņu sagatavošana digitāli, cik ātri var izdrukāt, nevis zīmēt ar roku, pastāstīt šīs nozares cilvēkiem, ka var arī šādā veidā," sacīja centra direktore.

Centrā izveidotas divas mācību telpas, vienā būs 12 vietas, otrā 14. Vietu skaits ir optimāls, lai būtu ērtāk apmācīt cilvēkus un konsultēt klātienē. Ventspils Digitālās transformācijas centrs izveidots 18. gadsimtā būvētā ēkā, ko izdevies atjaunot, saglabājot senās ēkas šarmu un detaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti