Reportāža. Policijas patruļa mājsēdes laikā Maskavas forštatē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Katru vakaru pēc pulksten 20 galvaspilsētas ielās dodas policijas patruļas. Rīgā komandantstundu laikā pārkāpēju pietiek – tādus aiztur gan centrā, gan mikrorajonos. Patruļā kopā ar Rīgas pašvaldības policijas brigādi šajās brīvdienās devās arī Latvijas Radio.

Reportāža. Policijas patruļa mājsēdes laikā Maskavas forštatē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rīgas pašvaldības policijas inspektori Laura Seile un Agris Aušmanis komandantstundas laikā patrulē jau otro nakti. Viņu pārziņā ir Maskavas forštate un Ķengarags.

Īsi pēc pl. 20 policisti uz Aviācijas ielas aptur Annu. Sieviete dodoties no darba uz mājam un tas ir rakstīts arī viņas pašapliecinājumā.

Policists: Labdien! Personas apliecinošu dokumentu, lūdzu.

Anna: Jā, jā. Varbūt dienesta apliecību vajag?

Policists: Nē.

Anna: Es vēl arī uz "ātrajiem" strādāju, tā kā sanāk bieži arī agri no rīta.

Arī Ķengaraga iedzīvotājam Genādijam ar dokumentiem viss ir kārtībā.

Viņš pastāstīja: "Es strādāju ik pēc divām dienām. Man ir nakts maiņas – no 8 rītā līdz 8 vakarā. Tad sanāk mājās iet komandantstundas laikā."

Puskilometru tālāk pie trolejbusa pieturas šūpojas kāda tumša figūra. Policisti vīrieti uzrunā, taču no visai neskaidrām atbildēm saprotams, ka nedz dokumentu, nedz deklarētas dzīves vietas vīrietim nav.

Bezpajumtnieku nogādā Gaiziņa ielas patversmē. Gaidot, kamēr noformē dokumentāciju, vien dažu minūšu laikā pie patversmes piebrauc septiņas policijas mašīnas. Tas esot neparasti daudz.

Patruļa kopā ar Latvijas Radio dodas atpakaļ uz tās pārziņā esošo apkaimi. Netālu no Zinātņu akadēmijas tieši policijas mašīnas priekšgalā krustojumu ātri šķērso kāda sieviete. Viņa esot tikko atbraukusi no kādas mazpilsētas.

Policija: Kāpēc Jums nav pašapliecinājuma?

Sieviete: Es nenēsāju tādu līdzi. Man ir īpašs iemesls.

Policija: Kāds tas ir?

Sieviete: Privātā dzīve.

Policija: Privātā dzīve… Bet vai jūs nezinājāt?

Sieviete: Jā, es riskēju.

Policija: Un sods par tādu risku ir divi tūkstoši eiro.

Sieviete: Ja gribas, sodiet! Es Kariņam tik un tā neko nemaksāšu.

Pārkāpēja tika cauri ar 50 eiro sodu, jo beigu beigās tomēr savu vainu atzina. Par pārvietošanos bez attaisnota iemesla komandantstundas laikā naudas sodu saņēma arī rīdzinieks Igors. Viņš neilgi pirms desmitiem vakarā bija izgājis līdz veikalam un bija ļoti pārsteigts par to, ka tas ir ciet, bet galvaspilsētas ielas – neparasti tukšas.

Viņš teica: "Neesmu neko tādu dzirdējis. Katru dienu kaut kas jauns tiek pieņemts, man ko tagad – tas viss ir jāzina!? Nu aiziet, aiziet! Kur nu vēl valdībai naudu ņemt, ja ne no mums. Lieciet to sodu kaut vai 150 eiro. Es tik un tā neko nevaru samaksāt. Man pat pensijas nav."

Pēc inspektoru vērtētā, kopumā cilvēki pret dokumentu pārbaudēm izturas saprotoši un lielākajai daļai pašapliecinājumi tomēr ir, taču ir reizes, kad iereibušo pārkāpēju savaldīšanai nākas saukt papildspēkus. Un tādos gadījumos sodi, protams, ir ievērojami bargāki.

KONTEKSTS:

Covid-19 augstās izplatības un slimnīcu pārslodzes dēļ valdība lēma, ka periodā no 21. oktobra līdz 14. novembrim spēkā ir dažādi ierobežojumi, tostarp aizliegums bez attaisnojoša iemesla atrasties uz ielas pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5 no rīta. Atrodoties uz ielas ārpus atļautā laika, cilvēkam ir jābūt aizpildītam apliecinājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti