Dienas ziņas

Ogrē atklāj lielāko klinšu kāpšanas sienu Baltijā

Dienas ziņas

Sāk gatavot nojaukšanai pieminekli Pārdaugavā

ASV desanta kuģis Rīgā

REPORTĀŽA: ASV desanta kuģis Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Rīgā ieradies ASV Jūras spēku kuģis “Gunston Hall”. ASV karavīri Rīgā atpūšas, bet Baltijā atrodas jau kopš maija. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai bija ekskluzīva iespēja uzkāpt uz kuģa klāja.

“Gunston Hall” ir ASV Jūras spēku desanta kuģis, kas ir ierindā jau kopš 1987. gada. Vizītes laikā notiek ekskursijas ASV vēstniecības darbiniekiem un Latvijas valsts amatpersonām. Bet ne tikai viņiem.

ASV desanta kuģis “Gunston Hall” Baltijas jūras reģionā atrodas jau kopš maija. Kuģa apmeklējums nemilitārām personām ir reta iespēja.

Elizabete Nelsone ir “Gunston Hall” kapteine. ASV Jūras spēku akadēmiju viņa absolvēja 2002. gadā. 20 gadu laikā viņa ieguvusi pieredzi, strādājot uz dažādu veidu armijas kuģiem. Vizīte Latvijā ir drošības apliecinājums sabiedrotajiem.

“Pašlaik mēs esam šeit, lai atpūstos. Taču pašā Baltijas reģionā esam vairāku iemeslu dēļ. Viens no tiem – iegūt dažas labas apmācības iespējas ar mūsu sabiedrotajiem un partneriem. Un vēl viens iemesls ir apliecināt mūsu sabiedrotajiem un partneriem, ka mēs esam šeit viņu labā un ka mēs esam komanda, kura ir spēcīgāka kopā,” sacīja kapteine Nelsone.

Kuģa “Gunston Hall” galvenais uzdevums ir nogādāt uz tā klāja izvietotos 350 jūras kājniekus uz jebkuru punktu, kur tas ir nepieciešams. Kuģa rīcībā ir speciāla tehnika, lai pielāgotu krastu savām vajadzībām.

“Mēs pārvietojam jūras kājniekus un transportlīdzekļus no kuģa uz krastu. Tātad mums ir buldozers. Mēs varam sagatavot pludmali, lai tur varētu braukt automašīnās, kuras jūs redzat man aiz muguras. Mūsu desanta kuteris vienkārši brauc taisni uz pludmali. Pēc tam no tā nobrauc militāri auto,” skaidroja Nelsone.

Jūras kājnieku komandieris Mozuss Navass pastāstīja, ka “Gunston Hall” viņam ar komandu ir īstas mājas: “Mēs ļoti lepojamies ar šo kuģi. Visi mani jūras kājnieki to saka katru reizi, kad runājam par kuģi. Tas ir mazs, ja salīdzina ar citiem kuģiem grupā, taču tās ir mūsu mājas un mēs to mīlam.”

Līdz šim Baltijas jūras reģionā “Gunston Hall” piedalījās militārajās mācībās ar Zviedriju, Vāciju, Igauniju, Somiju un citām valstīm. Reģionā kuģis uzturēsies vēl dažus mēnešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti