Dienas ziņas

Rīgā ierodas Žirafe Vakilija

Dienas ziņas

Mēra medikamentu daudzumu pilsētu notekūdeņos

Mežotnes sākumskolas liktenis joprojām neskaidrs

Renovētajā Mežotnes sākumskolā bērnu kļūst mazāk – tikai 23; skolas liktenis joprojām neskaidrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kritisko robežu sasniegusi Bauskas novada Mežotnes sākumskola. Bērnu tajā palicis tik maz, ka mācību process jaunajā mācību gadā neesot iespējams pat apvienotajās klasēs. Uz skolas likvidācijas nepieciešamību tika norādīts jau 2016. gadā pašvaldības pasūtītajā pētījumā, tomēr iepriekšējie domnieki problēmu atstājuši jaunā novada deputātu ziņā.

Mežotnes pagasta centrā pat darbdienas vakarpusē valda klusums. Arī Mežotnes sākumskolā bērnu balsis ar katru gadu skan aizvien mazāk, un šobrīd esot sasniegts kritiskais punkts.

“Bez bērnudārza mēs jau 2018./2019. mācību gadu uzsākām ar 36 audzēkņiem. Un tad lēnām 35, 32 [audzēkņi], pagājušajā gadā bija 30. Šogad ir tāds gads, kad ir palikuši 23 bērni,” pastāstīja Mežotnes sākumskolas direktore Daina Lapkovska.

“Diemžēl Covid-19 ir atstājis ļoti negatīvas sekas mums. Aizgājuši pieci bērni, kas mazai lauku skolai ir kritiskā robeža.

Pašlaik nav iespējams izveidot arī apvienotās klases. Arī, apvienojot divas klases, nav iespējams mācību process.

Vēl ir pedagogu problēma. Ir aizgājis ''atslēgas'' skolotājs, un zem lielas jautājuma zīmes ir, kā īstenot izglītības programmu,” atklāja Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.

Jau 2016. gadā pašvaldības pasūtītajā pētījumā tika norādīts uz nepieciešamību slēgt Ozolaines, Mežgaļu un Mežotnes pamatskolas. Tomēr tā laika deputāti ar Raiti Ābelnieku (Nacionālā apvienība) kā priekšsēdētāju nolēma pamatskolu pārveidot par sākumskolu un, aizņemoties Valsts kasē vairāk nekā 600 000 eiro, jau tolaik patukšo ēku renovēt.

“Tajā brīdī mēs tiešām skatījāmies, vērtējām, bet vēl ienāca informācija no skolas direktores, ka uz Mežotni ir pārcēlušās daudzas jaunās ģimenes. Viņiem ir mazi bērni, kas tagad iet pirmskolā, un tās klases būs pietiekami piepildītas,” tagad skaidroja Ābelnieks.

Arī šoreiz iepriekšējā novada dome problēmas risināšanu atstājusi jaunā novada ziņā. Tā jūlija vidū izveidota speciāla darba grupa, kura tikās arī ar skolas darbiniekiem un skolēnu vecākiem.

Runāt kameras priekšā neviens no vecākiem gan nevēlējās, bet bez mikrofona teica, ka jau sen mākslīgi tiekot virzīta skolas likvidācija. Beidzot tas būšot panākts.

“Tiem skolēniem, kas mācās no 1. līdz 6. klasei, tika piedāvātas iespējas mācīties vai nu Codes pamatskolā, vai kādā no Bauskas pilsētas skolām. Vēl ir variants arī Iecavā,” norādīja Ābelnieks.

Savukārt pirmskolas grupa kļūtu par kāda Bauskas bērnudārza filiāli, bet fiziski paliktu Mežotnē, tādējādi aizņemot vismaz vienu spārnu tikai pirms trīs gadiem renovētājā ēkā.

Par skolas reorganizāciju, pievienojot to citai mācību iestādei, jālemj arī deputātiem. Kā skaidroja pašreizējais domes priekšsēdētājs, šonedēļ paredzētajā sēdē šis jautājums, visticamāk, netikšot skatīts, jo vēl neesot saņemts darba grupas ziņojums.

Izglītības likums gan paredz, ka attiecīgās institūcijas un personas par skolas likvidāciju vai reorganizāciju jāinformē ne vēlāk kā sešus mēnešus iepriekš, bet īpašos gadījumos ne vēlāk trīs mēnešus iepriekš.

2021. gadā Latvijā likvidētas vai reorganizētas 29 mācību iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti