Panorāma

Meklē pazudušo I.Godmaņa lietu

Panorāma

Kā palīdzēt bērnunamu bērniem?

Aicina atvērt aprūpes centrus

Reirs mudina atvērt aprūpes centrus un aicināt palīgā brīvprātīgos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Lai bērnunamos un sociālās aprūpes centros nebūtu iespēja atrunāties, ka darba roku trūkuma dēļ iemītnieki netiek pastaigā vai nesaņem cita veida aprūpi, Labklājības ministrija plāno plašu kampaņu.  Tās laikā aicinās atvērt šos centrus sabiedrībai un ikvienu brīvprātīgo mudinās doties palīgā.

Atvērtie aprūpes centri ir jauna iniciatīva, kas radās tieši pēc raidījuma “Aizliegtais paņēmiens”, kura žurnālistu eksperiments atbildīgos pārliecināja, ka zīdaiņu raudas un aprūpes trūkumu slāpē tieši biezās bērnunamu sienas. 

Tieši sociālo aprūpes centru direktoriem un darbiniekiem ir tagad jāpalīdz ministrijai izdomāt, kā piesaistīt brīvprātīgos palīgus, lai viņi varētu nākt uz centriem un palīdzēt, kaut vai izvedot pastaigā bērnus, jo tas ir jādara katru dienu.  

Sociālā aprūpes centra “Pļavnieki” lielie un mazie iemītnieki rīta pusē ir laukā, lai gan gaisā jūtams neliels lietutiņš. Viņu lielie palīgi ir studenti – līgums ar Sporta pedagoģijas akadēmiju paredz, ka rehabilitācijas programmas 4.kursa studenti ar bērniem gan nodarbojas, gan palīdz katru darba dienu no deviņiem līdz vieniem dienā. 

Fizoterapeite Anija Bileskalne stāstīja, ka tā ir prakse, studentiem ir konkrēti pacienti, viņiem ir normālas fizioterapijas nodarbības.

Topošais fizioterapeits Dāvis Vegners uzskata, ka bērniem palīdzība nepieciešama katru dienu.

 “Ir vajadzīgas darba rokas. Brīvprātīgajiem ir daudz darba!” atzina Dāvis.

Centra vadītāja Vēsma Priedīte ministra iniciatīvu atbalsta, jo šī būtu laba iespēja topošajiem adoptētājiem iepazīties ar bērniem.

Taču ir svarīgi saprast, kurš koordinēs brīvprātīgos. Tāpat jābūt mehānismam, kā pārliecināties par viņu patiesajiem nolūkiem.

“Ir jābūt tam sietam - ir cilvēki, kam nav tik spožas domas, - tāpat kā mēs pārbaudām darbiniekus, jābūt no reģistra kādām ziņām par iespējamo sodāmību, lai varam uzticēties,” sprieda centra vadītāja.

Šī iniciatīva atvērt sociālās aprūpes centrus sabiedrībai labklājības ministram Jānis Reiram (“Vienotība”) radās tieši pēc dalības raidījumā “Aizliegtais paņēmiens”. Tad viņš pārliecinājās, ka mazuļi Rīgas Kapseļu ielas bērnunamā netiek svaigā gaisā.

“Mēs esam nolēmuši veikt akciju – sociālos aprūpes centrus atvērt, ļaut pieeju tiem cilvēkiem, kas grib palīdzēt bērniem sestdienās, svētdienās, piemēram, par izvešanu ārā, rotaļāšanos,” klāstīja ministrs.

“Mēs gribam atvērt sociālās aprūpes centrus un ļaut paust savu labo gribu. Aicināsim arī pašvaldības to darīt. Ir jābeidz šī nostumšana mežā,” uzsvēra Reirs.

Ministrija gaida priekšlikumus, kā organizēt šo centru atvēršanu. Bet “Pļavniekos” aicina tieši rīdziniekus aktīvi iesaistīties, gan vedot bērnus pastaigā un rotaļās, gan kļūstot par audžuģimenēm.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti