Dienas ziņas

Tiek runāts par militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai

Dienas ziņas

Novērstas divas gāzes noplūdes

Oranžais brīdinājums Kurzemes upēs

Raņķu pagastā nesatraucas par iespējamiem plūdiem Ventas krastos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Janvāra atkusnis visvairāk skāra Latvijas rietumu un centrālās daļas upes. Otrdien  oranžo brīdinājumu izsludināja Kurzemes upēs – Ventas lejtecē un Durbē, kā arī Lielupes augštecē. Trešdien ūdens līmenis Ventā Kuldīgas novadā nedaudz krities, lai gan citviet tas aizvien paaugstinās, un oranžais brīdinājums ir spēkā joprojām.

Uz Raņķos iecienītu atpūtas vietu Sudmalnieku birzī šobrīd nokļūt nevar, jo tiltiņu ir pilnībā pārņēmis ūdens. "Tas ir metāla tiltiņš uz betona balstiem, tam skāde nevar būt nodarīta, jāskatās, kas ar otru tiltiņu, tas ir koka, tas ir zemākā vietā, tas mums ir tāds problemātiskāks,"  stāstīja Raņķu pagasta pārvaldes vadītājs Ritvars Stepanovs.

Kuldīgas novadā esošais Raņķu pagasts ir viena no vietām, kuru ūdens līmeņa celšanās skar pirmo, te Ventai ir zemi krasti un tā met vairākus līkumus, kur veidojas ledus sastrēgumi. Tomēr šā brīža situācija pagastā nav draudīga, atzina pārvaldes vadītājs.

Līdzās Ventai ir vairākas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Iedzīvotāji stāsta, ka ir pieredzēts daudz augstāks ūdens līmenis, tāpēc šī situācija nav satraucoša. 

"Tādi kārtīgi plūdi ļoti reti, mums te uzkalniņš, nemaz augstāk netiek," sacīja rancēniete Daina.

Aplūkojot arī citas kritiskākās vietas Kuldīgā un tās apkārtnē, var secināt, ka palienes un zemākās vietas ir zem ūdens. Tā, piemēram, ceļš, kas vijas gar pašu Ventu un ved uz viesu namu un dzīvojamo māju līdzās Ventas rumbai, nav izbraucams, cilvēki uz to tiek tikai kājām. Līdz 1968. gadam uz mājām varēja tikt pa tiltu. Tad to aiznesuši plūdi. Šobrīd te ir gājēju tiltiņš.

"Ar mašīnu netiek. Mašīnas tie, kam ir mašīnas, atstāj augšā. Bet, ja notiek kāda nelaime, vajag ātro palīdzību vai ugunsgrēks, nu tad ir ziepes," atzina kuldīdznieks  Guntis Freimanis. 

Lai gan kopumā Kuldīgas novadā pašlaik situācija normalizējas, izsludinātais oranžais brīdinājums jāuztver nopietni,

atzina Kuldīgas novada Civilās aizsardzības komisijas koordinators Dzintars Pakalns. "Sāk kontrolēt situāciju, pats trakākais, ka tas līmenis strauji ceļas, ja ir vižņi, ūdens ceļas pa stundām, tur jāveic monitorings."

Šobrīd oranžais brīdinājums Ventā un Durbē ir spēkā joprojām, jo Ventas lejtecē pie Vendzavas Ventspils novadā un Durbē ūdens līmenis turpina celties. Tas var paaugstināties arī citviet.

"Gan Ventā pie Kuldīgas, gan Ventas baseina upēs, kas ir Kuldīgas novadā, šodien un rīt vēl ūdens līmenim vajadzētu paaugstināties, pie pašas Kuldīgas pēc ledus iziešanas varbūt ne tik strauji. Bet pietekās un satekupēs vēl paaugstināsies, tad pakāpeniski sāks svārstīties, jo iestāsies vēsāks laiks, tad pazemināsies, līdz nākamajam atkusnim," stāstīja hidroloģe Līga Klints.

Janvāra atkusnis visvairāk  ienāca Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs. Oranžais brīdinājums izsludināts arī Lielupes augštecē. Ventas lejtecē šis ir augstākais ūdens līmenis kopš 2011. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti