Rajevskis par vēlēšanu rezultātiem: Lielākais zaudētājs – Latvijas sabiedrība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Lielākais zaudētājs pēc 13. Saeimas vēlēšanām ir Latvijas sabiedrība, tāpēc ka nākamajos četros gados nekas nemainīsies, jo ar tik sadrumstalotu Saeimas sastāvu būs grūti pieņemt kādus nozīmīgus lēmums, LTV “Rīta panorāmai” sacīja politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Rajevskis norādīja, ka tie, kas solīja parlamentā “lupatdeķi”, var teikt, ka viņiem bija taisnība, jo parlamentā ir septiņas partijas.

“Vēlētāji sadzirdēja visus briesmu stāstus – gan par prokrievisko valdību, gan par veciem spēkiem, gan par jaunajiem spēkiem, kas sanāks un salaidīs valsti grīstē, bet nekas no tā nesanāk. Vienkārši nekas nesanāk,” sacīja Rajevskis.

Viņš prognozēja, ka valdība būs smagnēja, ar 4 – 5 spēkiem kopā.

Iespējamie koalīcijas modeļi ir vairāki, un vairāki varianti ļauj atstāt kādu no latviskajām partijām ārpus koalīcijas, bet, lai izveidotu valdību bez esošajām varas partijām, būs jāpārkāpj sarkanās līnijas un jāiet ar “Saskaņu”, norādīja Rajevskis.

Viņš gan apšaubīja, vai kāds no spēkiem otrajā dienā pēc vēlēšanām būtu gatavs parādīt savu attieksmi vēlētājiem, mainīt domas un sadarboties ar “Saskaņu”, jo ieguvumi nav tik lieli, lai nedomātu par nākotni. 

Savukārt radikālas pārmaiņas ar šādu Saeimas sastāvu nav iespējamas, un būs grūti vispār pieņemt kaut kādus lēmumus.

Tāpēc Latvijas sabiedrība ir lielākais zaudētājs, jo nekas nemainīsies, bet, ja mainīsies, tad lēni; politiķi drīz vien sapratīs, ka ir izdevīgāk domāt par nākamajām vēlēšanām, nekā iet uz nopietniem kompromisiem, sprieda Rajevskis.

Viņaprāt, šādu rezultātu vecināja arī tas, ka uz vēlēšanām atnāca maz vēlētāju, tāpēc neviens politiskais spēks nevar sevi nosaukt par uzvarētāju, arī “Saskaņa”, kurai atbalsts, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, samazinājies.

“Bēda tāda, ka visi bļauj, ka viņi vinnēja, bet patiesībā neviens nav vinnējis, un esam zaudētāji, jo mums ļoti fragmentārs politiskais spektrs,” sacīja Rajevskis.

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti