Dienas ziņas

Dakteris klauns un smiekli ārstē

Dienas ziņas

Spriež par elektrovelosipēdu attīstību

Raizes par Tilžas internātpamatskolas likteni

Raizes par Tilžas internātpamatskolas likteni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijā šobrīd ir divas internātskolas, kas līdztekus speciālajām programmām īsteno arī tādas programmas, kas domātas bērniem, kam ir mācīšanās traucējumi, kuri iesaistīti kompānijās ar kaitīgiem ieradumiem un neapmeklē vispārizglītojošās skolas. Viena no tām atrodas Kandavā, bet otra – Balvu novada Tilžā. Tilžas internātpamatskola šobrīd par savu nākotni raizējas, jo valsts mērķdotācija tiks saņemta vien līdz šī gada beigām, bet pašvaldībai trūkst līdzekļu, lai skolu uzturētu pašu spēkiem.

Tilžas internātpamatskolā šobrīd mācās 106 bērni, no kuriem daļa ir vietējie skolēni, daļa no dažādām citām pilsētām un novadiem un šeit nonākuši ar mācīšanās traucējumiem, vēl daļa ir speciālie bērni. Viņus visus satiekam citu citam blakus dažādās ārpusstundu nodarbībās. Šogad skola īsteno septiņas izglītības programmas un skolēnu skaits, salīdzinot ar pērno gadu, pieaudzis. Valsts politika gan vērsta uz internātskolu slēgšanu, taču skolas vadība un Balvu novada pašvaldība ir pret to.

Pēc Ministru kabineta noteikumiem valsts mērķdotācija internātskolām tiks maksāta līdz 31. decembrim, pēc tam skolas uzturēšanas izmaksas uzticot pašvaldībai. Tilžas internātskolas uzturēšanai nepieciešami apmēram 240 000 eiro, Balvu novadam šādu līdzekļu nav. Jau vairākkārt, bet nesekmīgi, par to ziņots arī Izglītības un zinātnes ministrijai.

"Kur tad tie bērni paliek, viņi staigā no skolas uz skolu. Ja mēs viņus atstājam uz ielas, vai tad mēs būsim ieguvēji? Kā tiesībsargs uzskata, ka visiem jābūt ģimenēs, mēs jau neesam pret ģimenēm, bet reāli to ģimeņu nav, kas tos bērnus paņem. Ja runā vispār par Latgali un pierobežu, kur mēs esam, arī īstenībā te ļoti tuvu, tad 106 bērni – tas nav maz dēļ mūsu lauku situācijas, un šobrīd par to valstī būs jādomā tomēr jaunajai Saeimai," sacīja Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Iluta Bērziša.

Šāda veida skolas Latvijā ir tikai divas, otra atrodas Kandavā. Balvu novads kā vienu no iespējamiem risinājumiem Tilžā redz skolas reorganizāciju par Ziemeļlatgales pamatskolu, kur arī turpmāk tiktu veiktas līdzšinējās funkcijas - atbalsts bērniem ar speciālajām vajadzībām, skolēniem no trūcīgām ģimenēm, kā arī tiem, kas ir izkrituši no vispārējo skolu aprites.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti