PVD atklāj vairāk nekā 3 tonnas kafijas «Merrild» ar viltotu derīguma termiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA «BALTSTOR» noliktavā Rīgā atklājis vairāk nekā 3 tonnas kafijas «Merrild» ar viltotu derīguma termiņu. Viltotās kafijas izplatīšana apturēta, uzņēmumam tā jāatsauc no tirdzniecības.


Pagājušajā nedēļā PVD saņēma informāciju, ka tirdzniecībā pieejama kafija «Merrild InCup 500 g» un «Merrild Red 250 g» ar, iespējams, viltotu derīguma termiņu.

PVD veica pārbaudi ziņotāja norādītajā tirdzniecības vietā, kur konstatēja kafiju «Merrild» ar labotu derīguma termiņu. Kafiju «Merrild» veikalam piegādājis SIA «BALTSTOR».

Piedaloties Finanšu policijai, PVD veica pārbaudi SIA «BALTSTOR» noliktavā, kur atklāja lielu daudzumu, kopumā 3,9 tonnas jeb 12 988 kafijas «Merrild» iepakojumu ar neatbilstošu marķējumu - daļa kafijas iepakojumu jau bija pārmarķēta ar jaunu derīguma termiņu, daļai oriģinālais derīguma termiņš bija notīrīts, bet jauns vietā uzspiests vēl nebija.

SIA «BALTSTOR» kafiju «Merrild» ar beigušos derīguma termiņu iegādājies no kāda PVD nereģistrēta uzņēmuma.

PVD SIA «BALTSTOR» noliktavā ir konstatējis arī citus pārtikas produktus – sausās zupas, konfektes un citus produktus ar beigušos derīguma termiņu.

PVD ir apturējis SIA «BALTSTOR» izplatītās kafijas «Merrild» ar viltoto derīguma termiņu izplatīšanu un uzdevis to atsaukt arī no tirdzniecības.

Apturētā kafija «Merrild» uzņēmumam būs jānosūta iznīcināšanai, savukārt SIA «BALTSTOR» par pārtikas produktu derīguma termiņu viltošanu, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, tiks piemērots 10 – 500 latu naudassods. Tomēr lielākos zaudējumus negodīgajam uzņēmumam veidos izņemtā un iznīcināmā prece.

PVD turpmāk SIA «BALTSTOR» uzraudzīs pastiprināti.

PVD aicina patērētājus pievērst uzmanību kafijas «Merrild» derīguma termiņa marķējumam. Tas sastāv no trim horizontālām un vienas vertikālas rindiņas, kurās norādīts preces ražošanas datums un datums, līdz kuram vēlams preci izlietot. Uz viltotā «Merrild» kafijas iepakojuma derīguma termiņš norādīts vienā rindiņā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti