Dienas ziņas

Biohumusa ražotājiem grūtības ar produkta pārdošanu

Dienas ziņas

Amatierteātru parāde "Kaudzēm smieklu 2017"

Bez čipiem vēl vismaz 110 000 suņu

Puse no suņu saimniekiem savus suņus vēl nav nočipojuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

No šā gada visiem suņiem jābūt čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Pašlaik puse no suņu saimniekiem līdz galam jauno pienākumu nav veikuši.

Pēc dažādām metodoloģijām aprēķināts, ka  čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā būtu jābūt vismaz 200 000 suņu. Pēc nodibinājuma ''Dzīvnieku policija'' veiktās datu analīzes uz 2017.gada februāri reģistrēti vien 39% suņu.

Dobeles novadā  joprojām ir vairāk nekā 1400 nereģistrētu suņu.

„Aktivitāte bija lielāka uz jauno gadu un janvārī, tagad jau sāk samazināties. Šogad ir kādi 50 bijuši, kam likām čipus un vadījām datu bāzē. Tiem, kas nečipo droši vien, ka ir finansiāli apsvērumi.Viņi  arī nevakcinē un neko citu visbiežāk nedara,” stāsta veterinārārsts Dobeles novadā Tonijs Leitāns.

Jelgavas novadā mēneša laikā reģistrēto suņu skaits palielinājies par apmēram 7%, tomēr arī šeit  vismaz puse mīluļu nav reģistrēti.  Mazdārziņu rajonā satiktā kundze garākā sarunā neielaižas, tomēr atzīst, ka suns nav čipots, bet viņa nebūt neesot vienīgā. Apstiprinājums bezatbildīgajai suņu saimnieku rīcībai tālu nav jāmeklē.

Jelgavas pilsētā brīdinošā plāksnīte ''suns'' ir teju pie katras privātmājas, bet  piereģistrēti ir vien 2540 četrkājainie draugi.

„Pagaidām nebija vajadzības [čipot]. Mums nav tā, ka viņa pazūd. Visu laiku viņa mājās, tā kā pieskatām viņu,” skaidro jelgavniece Jeļizaveta. Viņa piebilst, ka ir informēta, ka par nereģistrētu suni pienākas sods.

Visvairāk nereģistrētu suņu Zemgales reģionā ir Neretas un Aizkraukles novados.

Pašreiz Latvijā kopumā reģistrēti 86 696 rējēji, kas ir apmēram 43 % no visiem suņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti