Panorāma

TRŪKST LĪDZEKĻU LIELO KAPU SAKĀRTOŠANAI

Panorāma

Tiesa: NĪN atlaide pienākas arī Krievijas pilsonei

SKRIES, LAI PALĪDZĒTU VĒŽA PACIENTĒM

#Pupkultūras maratonisti Rīgā skries, lai atbalstītu ar krūts vēzi slimās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau pēc mēneša Rīga kļūs par maratona galvaspilsētu. Tam gatavojas ne vien profesionāli sportisti, bet arī tie, kuri grib izaicināt un pārbaudīt sevi. Daudzo tūkstošu vidū 23 maratonisti skries koši rozā krekliņos, tā lūdzot atbalstīt sievietes, kuras uzzinājušas diagnozi “krūts vēzis” un iet cauri, iespējams, grūtākajam laikam savā dzīvē.

Spītējot dažiem grādiem virs nulles, “Rozā vilciena” meitenes ir sporta laukumā. Maratons tuvojas. Krūts vēža pacientes zina, ka kustība un sports darbojas tāpat kā zāles. Vai pat vēl labāk. 

"Fiziskās aktivitātes, izdalās laimes hormoni, un mums sievietes saka, tieši tā vingrošana dod motivāciju celties un nenolaist rokas. Un doties cīņā pret šo slimību," stāsta Zinta Uskale, “Rozā vilciena'' labdarības fonda” valdes locekle.

Aija Zandberga apņēmusies noskriet visus 42 kilometrus. Pirmo reizi mūžā.

"Zinta ir man ļoti tuvs cilvēks. Kad viņa saslima ar krūts vēzi, man bija skaidrs, ka es viņu atbalstīšu jebkādā veidā. Es būšu viņai klāt. Un tad viņa izdomāja dibināt ''Rozā vilcienu''. Un es no pirmās dienas tajā esmu," stāsta Aija. "Mans ritms ir tāds, ka es vienreiz uz laiku skrienu, vienreiz uz distanci, divreiz nedēļā man sanāk. Par maz, vajadzētu vairāk!"

Maratona dalībnieču mērķis ir 42 dienu laikā, jo tieši tik kilometru gara ir maratona distance, ziedojumos piesaistīt 20 000 eiro. Viņus pārliecina ārvalstu prakse - tur bieži tie, kas paši neskrien, ziedo tiem, kuri skrien kāda mērķa vārdā. “Rozā vilcienu” atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Latvijā.

"Tā ir britu tradīcija – izmantot tādus notikumus kā maratons, lai vāktu līdzekļus dažādiem mērķiem. Šis ir jau trešais gads, kad to darām.  Tā ir tāda britu lieta, savā ziņā sponsorēt skrējējus, un mēs gribam iedrošināt latviešus darīt tāpat," zina stāstīt Ruta Radžavetpisana, Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece. 

Pērn izdevās palīdzēt 150 krūts vēža pacientēm. Šogad ir vēlme skaitu dubultot.

"Mēs gribētu palīdzēt visām sievietēm, kuras ir saslimušas, bet, ja varēsim palīdzēt 300 sievietēm, būsim priecīgas," stāsta Zinta. "Apmaksājam psihologa konsultācijas, tas ir ļoti, ļoti svarīgi, nevis pēc ārstēšanās, bet jebkurā brīdī! Un arī fizioterapiju, kas ir nepieciešama pēc operācijām."

Zintai trenējoties mugurā ir krekliņš ar labdarības fonda iniciētās kustības #Pupkultūra simboliem. Tās mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par sevi ikdienā un regulāri pārbaudīt savu krūšu veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti