Panorāma

Slovākija un Čehija lūdz palīdzību Covid-19 pacientu ārstēšanā

Panorāma

Eksprezidenti: nedrīkstam atslābt cīņā ar vīrusu

Piemin pulkvedi Oskaru Kalpaku

Pulkvedi Oskaru Kalpaku šogad piemin arī tiešsaistē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Pirms 102 gadiem, 6. martā, cīnoties par Latvijas neatkarību, krita pulkvedis Oskars Kalpaks.  Latvijas nacionālo vienību priekšgalā viņš bija tikai nepilnus trīs mēnešus, tomēr spēja jaunajai Latvijas armijai dot ticību tās spēkiem un izcīnīt pirmās svarīgās uzvaras. Šogad piemiņas svētbrīdi studentu korporācijas pulkvedim Kalpakam rīko tiešsaistē.

Latvijas valsts bruņoto spēku vadību Oskars Kalpaks uzņēmās 1918.gada pašās beigās, kad Kārļa Ulmaņa vadītā valdība grasījās atkāpties uz Kurzemi.

Viņš iedvesmoja latviešus stāties armijas rindās, kļūt par savas zemes aizstāvjiem un darīja to ne tikai vārdos, bet ar savu piemēru.

 “Ļoti grūtā situācijā viņš bija spējīgs pieņemt lēmumu un saorganizēt. Bija spējīgs paraut sev līdz ļoti daudz Latvijas iedzīvotāju, no kā pēc tam izveidojās Latvijas armija.

Tas ir simbolisks piemērs, kādā veidā mums vajadzētu mobilizēties pret tiem izaicinājumiem, kuri noteikti ir daudz mazāki nekā toreiz bija,” sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Studentu korporācijas “Selonija” biedrs Mārtiņš Stirāns stāstīja, ka ar biedriem ziedus piemiņas vietā Oskaram Kalpakam noliek ik gadu.

“Studentu rota, kas bija viena no Kalpaka bataljona sākuma vienībām un kopā ar pagaidu valdību atkāpās uz Liepāju un marta sākumā uzsāka pretuzbrukumu, lai sāktu brīvības cīņas Latvijā,” norādīja Stirāns.

Studentu korporācijas, kas pirms vairāk nekā 100 gadiem kļuva par pirmajām studentu rotā pārstāvētajām, sestdienas, 6. marta, vakarā pulksten 19.00 organizēja svētbrīdi  tiešraidē, ko iespējams vērot “Youtube”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti