Panorāma

FM neatbalstu papildu finansējumu veselībai

Panorāma

Atver vēlēšanu iecirkņus

Visvaldi Puķīti atstādina no amata

Puķīte, visticamāk, atstādināts jaunā Olaines cietuma būvdarbu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns šodien atstādinājis no amata cietumu priekšnieku Visvaldi Puķīti. Viņš atstādināts uz laiku, kamēr norit disciplinārlietas izmeklēšana par ieslodzījumu vietu pārvaldes iepirkumiem. Aizdomu ēna krīt pār jaunā Olaines cietuma būvniecību.

Tieslietu ministra bažas par darba organizēšanu un naudas izlietošanu ieslodzījuma vietu pārvaldē ir skatāmas kontekstā ar jaunu cietumu celtniecību. To pēc disciplinārlietas ierosināšanu un cietumu priekšnieka Visvalža Puķītes atstādināšanas atzīmē pats ministrs Jānis Bordāns.

„Mēs tikko iznākam no finanšu krīzes, man personiski ir atbildība par katru latu, kurš tiks iztērēts, tiks pareizi vai nepareizi izmantots ši projekta attīstībai,” saka Bordāns.

Bordāns uzver, ka nevar riskēt nepārbaudīt viņa rīcībā esošo ziņu patiesumu, ņemot vērā, ka Olainē plānotais cietums izmaksās 50 miljonus latu. Ministrs gan kategoriski atsakās apstiprināt, par kādiem pārkāpumiem varētu būt runa: „Precīzus faktus mēs varēsim atklāt un izrunāt tad, kad būs pabeigta disciplinārlietas izskatīšana.”

Bordāns vienīgi min, ka Puķīte, iespējams, nav bijis pret viņu gana atklāts.

Atstādinātais Puķīte žurnālistus sagaida Ieslodzījumu vietas pārvaldes vestibilā, jo uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku Puķītem aizliegts tuvoties savam darba kabinetam. Viņš gan nejūtas neko sliktu pastrādājis:

„Pārkāpums, ko vēlas redzēt Tieslietu ministrijas pārstāvji, nav tāds, kas varēja izraisīt kaut kādas būtiskas izmaiņas.”

Saskaņā ar Puķītes teikto, kas izriet no viņam iedotajiem dokumentiem, lietas pamatā ir nodomu protokols, kas pērn vasarā ticis noslēgts ar kādu uzņēmumu. Puķīte neatklāj nedz firmu, nedz protokola saturu, bet tas esot saistīts ar ceļamo Olaines cietumu un citiem. Puķīte gan uzver, ka potenciālais iepirkums varētu būt 2014.gadā un tajā varētu piedalīties arī citas firmas. Nodomu protokols martā ir anulēts un tas neesot radījis zaudējumus nedz uzņēmumam, nedz pārvaldei.

Puķītem arī agrāk izteikti dažādi pārmetumi - pamatā par naudas izlietojumu un grāmatvedību. 2011.gadā Puķītem jau piemēroja vienu disciplinārsodu, samazinot algu uz pusgadu. Kamēr Puķīte ir atstādināts, viņa pienākumus uzticēts pildīt vietniekam Sergejam Čepjolkinam, kurš jau iepriekš vairākkārt aizstājis Puķīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti