Prokurors apstrīd Kozuļa attaisnošanu lietā par balsu pirkšanu Zaķa labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Prokurors iesniedzis protestu pret 12. Saeimas deputāta Dzintara Zaķa drauga, Viļānu novada domes deputāta un uzņēmēja Andra Kozuļa attaisnošanu krimināllietā par balsu pirkšanu Zaķa labā, portālu Lsm.lv informēja Rēzeknes tiesā.

Lieta tiks nosūtīta Latgales apgabaltiesai izskatīšanai apelācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka Rēzeknes tiesa par balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanu laikā bijušajam "Vienotības" politiķim apsūdzētajam Andrejam Sačkovskim piesprieda vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu, savukārt Kozuli attaisnoja.

Tāpat ziņots, ka prokurors Pēteris Rutkovskis jau pēc tiesas sprieduma šajā lietā Latvijas Radio pauda, ka noteikti pārsūdzēs Kozuļa attaisnošanu. Tikmēr Kozulis pēc sprieduma ar žurnālistiem nerunāja, taču viņa advokāts Oskars Rode sazvanīts pauda gandarījumu par tiesas spriedumu.

Vēstīts, ka šajā lietā apsūdzēts uzņēmējs Kozulis, kā arī Andrejs Sačkovskis. Saskaņā ar apsūdzību Kozulis esot pamudinājis Sakstagala pagasta iedzīvotāju Sačkovski par naudas atlīdzību piedalīties Saeimas vēlēšanās un "pārdot" savu balsi par partijas "Vienotība" sarakstu, ieliekot pluszīmi Zaķim un pārējos kandidātus izsvītrojot. Tāpat viņš esot pamudinājis Sačkovski uzpirkt arī citus vēlētājus balsot pēc šāda parauga, kā apliecinājumu atstājot pārējos vēlēšanu biļetenus, par katru šādi sarunātu balsi solot 20 eiro atlīdzību.

Prokurors iepriekš lūdza Kozulim piemērot 1,5 gadu ilgu cietumsodu, papildsodu - liegt ieņemt Viļānu novada domes deputāta amatu, kā arī trīs gadus piedalīties visu veidu vēlēšanās - gan pašvaldības, gan Saeimas, gan Eiropas Parlamenta. Savukārt Sačkovskim prokurors prasījis viena gada cietumsodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti