Prokuratūra tiesai nodevusi divu personu krimināllietu par vismaz 2 miljonu eiro atmazgāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prokuroratūra izskatīšanai Ekonomisko lietu tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas, kuras personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus un citu mantu lielos apmēros, informēja prokuratūrā.

Šīm personām uzrādīta apsūdzība arī par to, ka viņi slēpa uzņēmējdarbībai likumos noteiktos grāmatvedības dokumentus mantkārīgā nolūkā, tādā veidā radot būtisku kaitējumu.

Kā noskaidrots izmeklēšanā, abas apsūdzētās personas vienojās par ārvalstu jurisdikcijās (tostarp Lielbritānijas un Igaunijas) kriminālprocesā konkrēti nenoskaidrota noziedzīga nodarījuma rezultātā iegūtu

finanšu līdzekļu ne mazāk kā 2 miljonu eiro apmērā legalizēšanu Latvijas valsts jurisdikcijā.

Šim nolūkam personas izmantoja Latvijā dibinātus uzņēmumus, tos turpmāk iesaistot investīciju darījumos, kā arī dibināja jaunu uzņēmumu nolūkā slēpt noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu izcelsmi, pārvēršot tos citās materiālās vērtībās. 

Tāpat apsūdzētie, būdami uzņēmumu valdes locekļi, tātad personas, kas saskaņā ar likumu ir atbildīgas par grāmatvedības kārtošanu, mantkārīgā nolūkā, lai slēptu un atvieglotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, vienojās atvērt bankas kontus ārpus Latvijas, noslēpjot to no Valsts ieņēmumu dienesta. Informāciju par kontu atvēršanu, konta izrakstus, tajos veicamo darījumu attaisnojošos dokumentus apsūdzētie nenodeva arī grāmatvedības uzņēmumam, kas sniedza grāmatvedības pakalpojumus uzņēmumiem, apzinoties, ka tādējādi šāda informācija netiks ietverta atbilstošos grāmatvedības reģistros. Šādi apsūdzētie ir radījuši būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, slēpjot grāmatvedības dokumentus par darījumiem lielā apmērā mantkārīgā nolūkā. 

Apsūdzētie pēc apsūdzības izsniegšanas norādīja, ka nevēlas paust attieksmi pret apsūdzību un izmantoja tiesības nesniegt liecības.

Kriminālprocesa ietvaros pret piecām juridiskām personām ierosināts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti