Prokuratūra iesniedz protestu par Liepājas tiesas spriedumu pedofilu lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

2015.gada 21.jūlijā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors ir iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu tā sauktajā Liepājas pedofilu lietā, informē Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

 

 

2015.gada 14.jūlijā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors uzdeva Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību krimināllietā, kurā apsūdzēti divi vīrieši un atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām.

2015.gada 21.jūlijā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors ir iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu. Spriedums noprotestēts daļā par soda mīkstumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem smagāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Spriedums otrdien tiek pārrunāts arī Saeimas Juridiskajā komisijā. Komisijas sēdē galvenās diskusijas gan bija ne tieši par šo spriedumu, jo politiķi  uzsver, ka nevar jaukties tiesas darbā un konkrētā sprieduma pieņemšanā, taču pacēlušies vairāki būtiski jautājumi, informēja Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) pauda viedokli, ka piespiedu darbs kā sods par seksuālu vardarbību nākotnē jāizņem no sankcijām, jo, viņaprāt, tam nav sociālās korekcijas slodzes.

Vairāki deputāti uzskata, ka prokuratūra un tiesas atsevišķos gadījumos nepiemēro pareizo pantu.

Diskutēja arī par to, vai tiesneši ir pietiekami kvalificēti. Konkrētās lietas skatītāja vēl nav izgājusi īpašus kursus, kā šādas lietas iztiesājamas, tas jāizdara laika posmā līdz 2017. gada beigām.

Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) pārmeta ministram, ka nav skaidrs, ko Tieslietu ministrija piedāvā parlamentam sistēmiskiem risinājumiem, lai situāciju mainītu. Likumi paredz diezgan bargus sodus, bet ir problēmas ar piemērošanu.

Jau vēstīts, ka  13.jūlijā Liepājas tiesā notiesātā tēva un dēla netiklās darbības ar mazgadīgo nav bijušas tādas, lai viņiem piemērotu cietumsodu. Liepājas tiesa tēvu sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet viņa dēlu - ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro, kā arī katram jāatmaksā valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi – 201,97 eiro katram.  

Apsūdzības uzturētāju piemērotais sods – piespiedu darbs – apmierina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti