Prokuratūra atkārtoti vēršas tiesā par Mārupē prettiesiski izdotām būvatļaujām rindu māju būvei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ģenerālprokuratūra vērsusies Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem lietā par Mārupes novada būvvaldes prettiesiski izdotajām būvatļaujām – Mārupes novada dome ar savu lēmumu atjaunojusi prettiesiski izdotu būvatļauju darbību.

Prokuratūrā informēja, ka ar Administratīvās rajona tiesas tiesneses 2022. gada 3. augusta lēmumu pieteikums pieņemts izskatīšanai un saskaņā ar likumu izskatāms rakstveida procesā.

Ģenerālprokuratūrā atgādināja, ka tā šā gada 14. februārī saņēma Dabas aizsardzības pārvaldes iesniegumu par dabas pieminekļa – dižozola – bojāšanu Kantora ielā Nr. 115 un Nr. 117, Mārupē, jaunas rindu mājas būvniecības procesā.

Pārbaudē noskaidrots, ka Mārupes novada būvvalde rīkojusies prettiesiski, izsniedzot būvatļaujas rindu māju būvniecībai minētajās adresēs, kas atrodas dabas pieminekļa – dižozola – teritorijā.

Ģenerālprokuratūras prokurors šā gada 8. aprīlī vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par prettiesisko būvatļauju atcelšanu un sākotnējā stāvokļa atjaunošanu. Nesagaidot tiesvedības noslēgumu, Mārupes novada būvvalde 2022. gada 12. aprīlī atcēla prettiesiski izdotās būvatļaujas un uzlika būvniekam par pienākumu atjaunot sākotnējo stāvokli īpašumos. Tā kā apstrīdētais administratīvais akts tika atcelts, tiesa 2022. gada 13. maijā pieņēma lēmumu par tiesvedības izbeigšanu šajā administratīvajā lietā.

2022. gada 7. jūlija ārkārtas sēdē Mārupes novada dome atcēla būvvaldes 2022. gada 12. aprīļa lēmumu un atjaunoja iepriekš apstrīdēto būvatļauju darbību.

Līdz ar to prokurors atkārtoti vērsies Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, norādīja prokuratūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti