Prezidents Vatikānā runā par Latvijas izaicinājumiem un situāciju Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Sestdien beidzās Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Vatikānā, kur viņš tikās ar pāvestu Francisku un  Vatikāna valsts sekretāru, kardinālu  Pjetro Parolīnu. Abu sarunu laikā tika pārrunāta gan situācija Ukrainā un tur esošā konflikta noregulēšanas iespējas, gan arī tika runāts par Latvijas izaicinājumiem. Andris Bērziņš uzaicināja pāvestu arī apmeklēt Latviju. 

Sarunās tika skarti arī jautājumi, kas saistās ar Latvijas valsts un Svētā Krēsla labo attiecību vēsturi, kas vainagojusies ar pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Latvijā pirms 21 gada, kad Latvija tikko bija atguvusi neatkarību. Šai kontekstā Valsts prezidents izteica uzaicinājumu abiem Vatikāna vadītājiem apmeklēt Latviju, īpaši uzsverot to, ka 2015.gadā tiks atzīmēta Terra Mariana 800 gadu jubileja, kam par godu notiks starptautiska konference.

Uzaicinājums tika pieņemts, bet nav zināms, kura no Vatikāna amatpersonām un kad apmeklēs Latviju, pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Izklāstot situāciju Latvijā, Valsts prezidents īpaši izcēla Latvijas ekumenisma stiprās tradīcijas un kristīgo konfesiju regulāro sadarbību, kas Latviju izvirza kā sava veida paraugu kristiešu savstarpējai sapratnei un tolerancei salīdzinoši nelielā un daudzkonfesionālā valstī.   Bērziņš sarunā ar pāvestu Francisku minēja arī Aglonas bazilikas 15.augusta svētku nozīmību ne tikai Latvijas kristiešu vidū, bet arī to plašo starptautisko rezonansi, piesaistot gan kaimiņvalstu kristiešus, gan svētceļniekus no Rietumeiropas.  

Pārrunājot Latvijas šī brīža lielākos izaicinājumus un uzdevumus, Valsts prezidents izklāstīja situāciju saistībā ar joprojām pastāvošajiem emigrācijas draudiem Latvijai, kā arī savu redzējumu par tās risinājumu, arvien vairāk ieguldot izglītībā, tās līmeņa paaugstināšanā, lai cilvēkiem būtu iespēja iegūt konkurētspējīgu profesiju un darbu Latvijā.

Pārrunājot starptautiskās aktualitātes un situāciju Austrumukrainā, puses bija vienisprātis, ka vienīgais risinājums ir sarunu ceļš miera un situācijas stabilizācijas vārdā. „Ne militāra pretdarbība, ne bruņošanas vai reāla kara darbība nebūs risinājums. Tas ved uz nekurieni,” atzina Andris Bērziņš, vienlaikus piebilstot, ka Latvija var justies droša NATO sastāvā, jo īpaši ņemot vērā tikko aizvadītā NATO samita lēmumus attiecībā uz reģionālo drošību. 

Jau svētdien Bērziņš dosies uz Ņujorku, lai piedalītos ANO Ģenerālajā asamblejā un Klimata samitā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti