Prezidents rosina Saeimu NBS komandiera amatā atkārtoti apstiprināt Kalniņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts prezidents Egils Levits rosina Saeimu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā atkārtoti apstiprināt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents trešdien, 2. decembrī, nosūtījis Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (Nacionālā apvienība) vēstuli, kurā iesaka Kalniņu atkārtoti apstiprināt NBS komandiera amatā.

Valsts prezidents vēstulē uzsvēris, ka ģenerālleitnanta Kalniņa vadībā NBS ir piedzīvojuši izaugsmi un attīstību.

"Leonīds Kalniņš amata pildīšanas laikā ir apliecinājis sevi kā profesionālu un kompetentu virsnieku ar stingra līdera kvalitātēm. Nacionālie bruņotie spēki ir attīstījušies par valsts aizsardzībai sagatavotiem un nepieciešamības gadījumā rīcības gataviem, kaujas spējīgiem bruņotajiem spēkiem," norādīja Valsts prezidents.

Augsti novērtējot Kalniņa līdzšinējo darbu un pamatojoties uz Nacionālās drošības likumu un NBS likumu, Levits rosinājis Saeimu NBS komandiera amatā atkārtoti apstiprināt Kalniņu.

2021. gada 27. janvārī apritēs četri gadi, kopš Kalniņš ir NBS komandieris.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībi/Par!”) iepriekš aicināja prezidentu NBS komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Kalniņu. Pabriks atzinīgi novērtējis NBS attīstību, uzsverot, ka pēdējo četru gadu laikā Latvijas bruņotie spēki ir piedzīvojuši lielāko izaugsmi vēsturē, pateicoties piešķirtajam finansējumam.

Saskaņā ar NBS likuma 14. pantu, NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti