Prezentēs Latgales kongresa jauno satura konceptu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Varakļānos pirmdien tiks prezentēts Latgales kongresa jaunais satura koncepts un nākotnes plāni. Tāpat tiks pārrunāts, ko izdevies izdarīt pēdējo četru gadu laikā, stiprinot latgaliskās vērtības Latvijas kultūras un izglītības telpā.

Jauno koncepciju prezentēs Saieta rezolūcijas izpildkomiteja, kas ir izveidota Latgales simtgades kongresā 2017. gadā, pieņemot arī rezolūciju par darbību latgaliešu valodas lietojuma jautājumos, Latgales karoga apstiprināšanu un 27. aprīļa kā Latgales kongresa atceres dienas dibināšanu.

Kā norāda 2017. gada Latgales kongresa saieta Rezolūcijas izpildkomitejas priekšsēdētājs Agris Bitāns, šajā tikšanās reizē viens no svarīgākajiem jautājumiem ir arī plašākas sabiedrības daļas iesaistīšana šajā procesā.

Agris Bitāns par Latgales kongresa satura konceptu
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

“Ir uzmetumi un idejas, bet gribas, lai tas saturs būtu maksimāli aktuāls virzīts uz mūsdienām, ne tikai uz pagātni, tāpēc ir idejas, kā cilvēki varēs pieteikties, ieteikt savas idejas, kā var papildināt rezolūcijas saturu. Ir iezīmētas tēmas, kas varētu būt, bet kaut kas varētu būt mazāk aktuāls, kaut kas maināms. Lai tas nebūtu šaura cilvēku loka darbs, ir idejas, kā plašāk iesaistīt sabiedrību.”

Pasākuma laikā režisors Viesturs Kairišs un dzejniece Anna Rancāne skaidros Latgales kongresa darbības nozīmi mūsdienās, tai skaitā Latviešu vēsturisko zemju likuma kontekstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti