Dienas ziņas

Sēļos būs transports pēc pieprasījuma

Dienas ziņas

Kompetenču izglītība - Valdorfa pedagoģijas pamats

Palielinās traktoru zādzību skaits

Pret traktoru zādzībām mudina cīnīties ar pretaizdzīšanas ierīcēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits Latvijā aizvien palielinās. Zemnieki uzskata, ka tie ir nevis atsevišķi gadījumi, bet gan organizēta un labi izplānota zagšana. Iepriekšējo sešu gadu laikā zemniekiem nozagti 240 traktori, kā arī citas lauksaimniecības tehnikas vienības. Ko darīt, lai zādzību skaits mazinātos – to ceturtdien, 15. martā, lauksaimnieku organizācijas pārrunāja ar Valsts policijas atbildīgajām amatpersonām, kas mudināja pret zādzībām cīnīties ar pretaizdzīšanas ierīcēm.

Vislielākais traktoru zādzību skaits ir Latvijas – Lietuvas pierobežā. Tehnikas apdrošināšana problēmu nerisina, jo dažkārt traktors tiek aizdzīts karstākajā sezonas laikā, un zemniekam vairs nav, ar ko braukt uz lauka.

"Vienmēr ir pieprasījums uz dārgo mantu, ko var veiksmīgi pārdot. Baltijas valstīs traktoru parks ir ļoti liels, arī Krievijā un Baltkrievijā.

Tie nolietojas, rezerves daļas ir ļoti dārgas, servisi meklē iespējas, kā iegūt lētākas. Šis ir tas ceļš, kā tās iegūt," sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis Guntis Vilnītis.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins zemniekus informēja par policijas darbu zādzību apturēšanā.

"Kopā ar Lietuvas kriminālpoliciju noskaidrojām, ka organizētā grupa atrodas Lietuvas teritorijā, viņiem inkriminētas piecas epizodes. Viņi tiks tiesāti Lietuvā, pašlaik atrodas ieslodzījuma vietā. Kopš janvāra vidus zādzības nav notikušas, bet tas nenozīmē, ka tā būs mūžīgi," teica Grišins.

Zemniekiem var pārmest, ka netiek lietotas pretaizdzīšanas ierīces, bet jaunajai tehnikai, kas ņemta uz līzinga, neko iekšā papildus likt nav atļauts.

"Diemžēl jāatzīst, ka "John Deere" traktoriem viena atslēga derīga visiem traktoriem, arī GPS un ...sistēma ievietota tā, lai noziedznieks tās varētu viegli noņemt," teica policijas pārstāvis.

Tomēr tik bezcerīga tā aina arī nav – nāk vietā jaunas ierīces, kas varētu palīdzēt, zemniekus par to informē speciālisti ar pieredzi papildierīču izgatavošanā. "Mēs piedāvājam čipus, kas bloķē dzinēja palaišanu, ja nav šī čipa – dzinējs noslāpst," stāstīja SIA "Autonams” projektu koordinators Ilmārs Piebalgs.

Grišins sarunas noslēgumā aicināja zemniekus gan izmantot jaunākās pretaizdzīšanas ierīces, gan apvienoties ar saviem kaimiņiem un vietējiem policistiem, lai sargātu sevi un savu traktortehniku no zagļiem, kas sezonas laikā atkal varētu uzdarboties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti