Pret Kariņa valdību pie Saeimas piketē vairāki desmiti cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Otrdien, dienu pirms plānotā balsojuma par Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadīto valdību, pie Saeimas piketā pulcējās vairāki desmiti cilvēku. Iepriekš Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā nonākuši aicinājumi protesta akcijā veikt radikālas darbības.

Kā Latvijas Radio pastāstīja viena no piketa organizētājām, Nīderlandē dzīvojošā Mārīte de Bruina, demonstrācija ir pret Kariņa vadītu valdību, kā arī lai vērstu uzmanību uz vairākiem ekonomiskajiem jautājumiem. Iepriekš medijos tika pausts, ka pikets saistīts ar partiju "KPV LV", tomēr organizatore to noliedz. Viņa gan neslēpj, ka piketētājiem simpatizē tieši šī partija.

Mārīte de Bruina par protesta akciju
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Pasākums tiek veidots, jo Latvijas tautai ir tiesības izteikt savu domu un nostāju par to, kas notiek tagad valdības veidošanas procesā, gan arī par ekonomisko stāvokli, kādā Latvija tagad ir nonākusi. Tādēļ arī ir veidota šī demonstrācija. Mūsu prasības demonstrācijā ir arī par valdības veidošanu, demonstranti būs pret Kariņa veidotu valdību. Jo partija, kas ir ieguvusi tikai 5% no vēlētājiem, nav tiesīga veidot valdību. Ir jāveido valdība tieši no tām, kuras ir vinnējušas. Un premjerministra kandidāti - viņu vajadzēja vai nu mainīt, vai paildzināt laiku. Nevis dot tagad divas nedēļas katram no viņiem un pēkšņi Kariņa valdībai dot neizsakāmi ilgu laiku," skaidroja protesta organizatore.

Viņa teica, ka "KPV LV" protestu neatbalsta. "Mēs gan nenoliedzam, ka mēs, organizētāji, atbalstām "KPV LV", uzsvēra de Bruina.

 Protestētāji turēja rokās plakātus ar tādiem uzrakstiem, kā, piemēram, „Tauta ir saimnieki savā zemē”, „Zagļus cietumā”. Tai pašā laikā sanākušie izteica atbalstu partijas „KPV LV” līderim Aldim Gobzemam. Protestēt ieradies arī bijušais deputāts Valdis Kalnozols, kurš gan uzsācis strīdu ar citiem protestētājiem.

Pret Kariņa valdību pie Saeimas piketē vairāki desmiti cilvēku
00:00 / 00:31
Lejuplādēt


Piketa dalībnieki Latvijas Radio stāstīja, ka viņi neatbalsta topošo valdību, jo tā “diez vai domā par tautu, viņi grābs naudu, mēs tirpināsim grimt nabadzībā”, “daudzi jau ir aizbraukuši, jo šeit nav iespējams iedzīvot”, “Kariņš nevar būt premjers, jo viņš ir tikai ieliktenis”.

VDD redzeslokā ir nonākuši atsevišķu personu komentāri sociālajos tīklos ar netieši paustu aicinājumu protesta akcijas laikā veikt radikālas, prettiesiskas darbības, tajā skaitā vērsties pret tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem. Dienests aicina nepakļauties šādām provokācijām, ņemot vērā, ka par šāda veida darbībām paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Piketētāju rokās esošie plakāti jau bija redzēti gan Tatjanas Ždanokas vadītas Latvijas Krievu savienības, gan citu partiju mītiņos.  Sanākušajiem arī izdalīja svaigi drukātus uzsaukumus, kas aicina rīkot ārkārtas vēlēšanas.  

Tikmēr daudzi sanākušie bija sašutuši par to, ka piketētāju rindās ir tik maz cilvēku.

“Es novēlu tautai vergot tālāk un deputātiem zagt . Vai ko viņi tur dara?” sašutumā noteica piketa dalībnieks Aigars.

“Es brīnos par latviešiem, kas sēž dīvānos un nenāk. Nu cilvēki ir depresijā,” piebilda piketētāja Līga.  

Arī aukstums darīja savu un stundas laikā piketētāji izklīda.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti