Dienas ziņas

Pirmais jauniešu forums Dundagas novadā

Dienas ziņas

Putnu dienās top putnu būrīši

Premjers slavē "zaļos" ministrus

Premjers visvairāk apmierināts ar Zaļās partijas deleģēto ministru darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir visvairāk apmierināts ar Latvijas Zaļās partijas (LZP) deleģēto ministru darbu valdībā.

Kučinskis uzrunā LZP kongresā norādīja -

ja vaicā, ar kuras partijas ministru darbu premjers visvairāk apmierināts, tad viņš nešauboties atbild, ka tā ir Zaļā partija.

Vienlaikus valdības vadītājs akcentēja, ka spēks ir kopībā - Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) partiju sadarbībā.

Premjers uzteica aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa sniegumu, norādot, ka viņš ir "izcils savā amatā", "profesionālis savā vietā".

Kučinskis piebilda, ka negrib prognozēt valdības sastāvu pēc vēlēšanām, tomēr uzskata, ka Bergmanim būtu jāturpina pildīt aizsardzības ministra pienākumus.

Savukārt veselības ministrei Andai Čakšai valdības vadītājs pateicās par drosmi un spēju nesalūzt.

Kučinskis norādīja, ka viņam kā premjeram būtu svarīgi, lai Čakša startētu ZZS Rīgas sarakstā. Tikai Rīgā var izvērtēt nozares reformu pareizību, novērtējot vēlētāju atbalstu, akcentēja premjers.

Vienlaikus Kučinskis akcentēja ZZS zīmola nozīmi, jo vēlētāji augsti vērtējot kopā būšanas spēku. Kučinskis arī uzvēra, ka viņam kā vērotājam liekas, ka LZP daudz kas vēl nav izrunāts, bet kongress ir iespēja to izdarīt.

Savukārt Latvijas Zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis, uzrunājot kongresu, pauda, ka būtu nepadarīta darba sajūta, ja ZZS Saeimas vēlēšanās neiegūs vairāk par 30 deputātu mandātiem.

Kongresā arī netrūka ambiciozu plānu, kā arī pārmetumu par zaudētiem ideāliem. Gan “zaļo” līderi, gan kongresa viesi no Latvijas Zemnieku savienības īpaši uzsvēra nepieciešamību arī turpmāk darboties cieši kopā, tostarp arī ar Aivara Lemberga vadīto partiju "Latvijai un Ventspilij".

Vairākās kongresa runās izskanēja pārliecība par izciliem divu partiju savienības panākumiem rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās – pat cerība uz 30 vietām parlamentā. Salīdzinājumam, šobrīd Zaļo un Zemnieku savienību Saeimā pārstāv 21 deputāts, bet lielākajai Saeimas frakcijai – "Saskaņai" – ir 23 deputāta vietas. Un tomēr, par spīti ambiciozajiem plāniem, viens no partijas līderiem pauda bažas, ka pēc vēlēšanām varētu veidoties situācija, kurā nav iespējams izveidot valdību. "Tādēļ jādara viss, lai cilvēki ar sertificētu plānprātību, alkatību un šķeltniecisku dabu, nebūtu starp nevienas partijas kandidātiem," sacīja līdzšinējais LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Nedaudz mainoties partijas struktūrai, par LZP domes priekšsēdētāju, balsojumā krietni atpaliekot Valdim Kalnozolam, tikai ievēlēts Ingmārs Līdaka. Viņš gan nākamajās Saeimas vēlēšanās nestartēs, jo atgriezīsies Rīgas zooloģiskā dārza direktora vietā. Uzrunājot partijas biedrus, Līdaka norādīja uz zaudētiem ideāliem. "Mums ,"zaļajiem", būtu jārunā par prāta un domāšanas izrāvienu – nevis par to, kā vairāk saražot, bet to, kā mazāk patērēt un samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu," teica Līdaka.

Latvijas "zaļie" bieži saņēmuši pārmetumus par to, ka pasaules politikā netipiskajā savienībā ar zemniekiem atstājuši novārtā dabas aizsardzības idejas.  

Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars par pārmaiņām partijā pēc kongresa
00:00 / 00:40
Lejuplādēt
Latvijas Zaļā partija sestdien kongresā arī nolēma atteikties no līdzpriekšsēdētāju amatiem un ieviest domes priekšsēdētāja posteni, kurā ievēlēja Ingmāru Līdaku. Partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars Latvijas Radio norāda, ka partija pieņēmusi vairākas organizatoriskas izmaiņas.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti