Premjers mierina: Jūras nonākšana privātīpašumā netiks pieļauta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) uzsver, ka jūras vai liedaga nonākšana privātīpašumā, par ko nobažījušās  pašvaldības, netiks pieļauta.

Latvijas Pašvaldību savienība aicināja valdību pēc iespējas ātrāk izstrādāt regulējumu, kas nepieļautu jūras un liedaga teritorijas nonākšanu privātīpašumā. Šāda prasība ir ietverta nesen izstrādātos Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumu grozījumos, ko pirmdien, 12.februārī, skatīs Ministru kabineta komitejas sēdē.

Civillikums nosaka, ka jūras piekraste pieder valstij līdz tai vietai, kur sniedzas jūras augstākās bangas. Šāda norma arī ir ietverta noteikumos, lai nepieļautu ne liedaga, ne pašas jūras nonākšanu privātā īpašumā. Tomēr Pašvaldību savienībai bažas raisījusi Tieslietu ministrijas un Valsts zemes dienesta līdzšinējā rīcība - kadastra kartē vairāku privātu īpašumu robežās iezīmēts ne tikai liedags, bet pat jūra.

Organizācija uzsver, ka šobrīd ir būtiski aktualizēt valsts īpašumā esošo teritoriju, iezīmējot to attiecīgajās kartēs, lai garantētu brīvu piekļuvi jūrai jebkuram iedzīvotājam, jo jūra dažādu faktoru ietekmē ir noskalojusi un turpinās noskalot krastus.

Pašvaldību savienības padomniece finanšu un ekonomikas jautājumos Sanita Šķiltere intervijā Latvijas Radio pauda, ka pašvaldības aicina izvairīties no situācijām, kad “juristi var nodarboties ar argumentāciju, ka tas nav vairs valsts īpašums”.

Viņa norādīja, ka pašlaik publiskajās kadastra kartēs var redzēt, ka daži īpašumi iezīmēti tā, ka var rasties maldīgs priekšstats, ka liedags var būt privātīpašumā.  

Premjers Māris Kučinskis Latvijas Radio pauda, ka valdības komitejā būs jānoklausās Tieslietu ministrijas un Zemes dienesta argumentācija, taču “uzreiz var nomierināt -  publisko ūdeņu, jūras un liedaga nonākšana privātīpašumā netiks pieļauta”.

Ja būs nepieciešamas diskusijas, lai šo jautājumu sakārtotu, varēs pagarināt grozījumu izstrādes terminu, bet ar to jātiek galā, un valdība “mēneša laikā risinās” un to izdarīs, norādīja premjers.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti