Dienas ziņas

NBS kapteinis: Tā ir Krievijas vizītkarte

Dienas ziņas

Latvijas goda konsuli Ukrainā: Kopā uzvara būs mūsu

Pasažieru pārvadājumu problēmas arī Latgalē

Preiļu dome par slēgtajiem autobusu reisiem uzzinājusi no iedzīvotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saistībā ar jukām, kas izveidojās pēc vairāku autobusu reisu slēgšanas Preiļu novadā, pie vainas ir komunikācijas problēmas, uzskata Autotransporta direkcijā. Preiļu novada dome ir neapmierināta, jo par izmaiņām uzzinājusi no iedzīvotājiem, nevis direkcijas.

Iedzīvotāji sūdzas Preiļu novada domē, ka laikus nav brīdināti par 14 reisu likvidāciju.

“Pirms slēdz reisus, Autotransporta direkcijai šis ir jāskaņo ar Latgales plānošanas reģionu. Latgales plānošanas reģions savukārt vēršas pie pašvaldības ar lūgumu izvērtēt šo piedāvājumu. Teiksim tā, ka tādas komunikācijas uz doto brīdi mums nav bijis. Vēl jo vairāk – par reisu slēgšanu mēs uzzinājām no iedzīvotājiem,” uzsvēra Preiļu novada domes izpilddirektors Aigars Zīmelis.

Arī Latgales plānošanas reģionā atzina, ka šo gadu laikā pasažieru vajadzības ir mainījušās. Pirms jaunās lotes stāšanās spēkā Autotransporta direkcijai vajadzēja vairāk komunicēt un skaidrot lēmumus.

“Manuprāt, tas ir drusku novēloti. Informācija bija jāsniedz iepriekš. Pirmkārt, lai cilvēki varētu iepazīties un plānot. Ja nav to reisu, plānot to, kā tikt tur, kur jātiek,’’ uzsvēra Latgales Plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Iveta Dubrovska.

Autotransporta direkcijā atzīst, ka ir problēmas, taču uzsver, ka informēšana jāveic pasažieru pārvadātājam.

“Mēs cenšamies informēt neilgi pirms šīm izmaiņām, jo attiecīgi, ātrāk informējot, atkal jau būtu no efekta defekts. Tādā ziņā, ka paspētu jau aizmirst. Tāpēc mēs cenšamies to ziņu pasniegt tieši pirms izmaiņām,” sacīja Autotransporta direkcijas Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Lagzdons.

Pārvadātājs SIA “Tukuma auto” rakstiskā atbildē norādīja, ka informāciju no Autotransporta direkcijas par reisu slēgšanu saņēmuši vien pusotru nedēļu, pirms sāka darboties Preiļu novadā. Tā tikusi nosūtīta arī pašvaldībai un Preiļu autoostai.

Iesaistītās puses atzīst, šajā situācijā, iespējams, kļūdu pieļāvuši visi un pamatā tā bijusi komunikācijā. 

KONTEKSTS:

No 1. jūlija, nomainot "Jēkabpils autobusa parku", sabiedriskā transporta pakalpojumus lotē "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni" nodrošina "Tukuma auto", savukārt lotē "Ogre, Aizkraukle" –  "Liepājas autobusu parks", kas jau saskāries ar grūtībām nodrošināt visus reisus un var zaudēt līgumu ar valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti