Praidā devušies 8000 cilvēku; viens aizturētais

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu organizētais gājiens „Baltijas praids” Rīgā šodien aizvadīts mierīgi. To apmeklēja aptuveni 8000 cilvēku. Policija aizturējusi kādu vīrieti, kurš gājiena noslēgumā tā dalībniekos iemetis dūmu sveci. Gājiena noslēgumā rupjus uzsaucienus dalībniekiem raidīja protestētāji no fonda „Stop imigrācijai”, kā arī antiglobālistu līderi. Policija uzsvēra, ka gadu gaitā sabiedrības attieksme pret praidu ir uzlabojusies.

Praidā devušies 8000 cilvēku; viens aizturētais
00:00 / 04:06
Lejuplādēt

 

Ar dziesmām un varavīksnes karogiem rokās aptuveni astoņi tūkstoši cilvēku šodien devās Baltijas praida gājienā. Tas sākās Vērmanes dārzā, kur katram interesentam tika pārbaudīts somas saturs. Aiz metāla žogiem esošo protestētāju uzsaucieni palika bez ievērības.

"Man liekas, cilvēki, kas te nāk, viņi ir tieši tādi paši cilvēki kā visi pārējie un viņiem ir tieši tādas pašas tiesības kā visiem pārējiem pieprasīt vietu šai valstī. Viņiem ir problēmas likuma priekšā nodibināt attiecības, lai viņi, piemēram, varētu mantot viens otra īpašumu, ja kāds no viņiem nomirst. To var izdarīt normāla ģimene, ko mēs saucam par normālu," teica Reinis. Vairāki citi Radio uzrunātie praida dalībnieki norādīja, ka atnākuši līdzīgu apsvērumu dēļ.

"Būtībā es šeit esmu, lai parādītu, ka visi cilvēki ir jāņem vērā un es arī gribu tiesības. Ja godīgi, tas ir galvenais iemesls. Kopdzīves likumu tikko noraidīja ar lielu blīkšķi. Tāpēc jāturpina cīnīties, varbūt vienu dienu mums būs kā ārzemēs. Viens tāds liels tusiņš," savu pamatojumu pauda Anastasija..

Baltijas praids katru gadu notiek kādā no Baltijas valstīm un šogad Rīgā. Dalībniekus maršrutā pa Elizabetes ielu uz Brīvības ielu, Bruņinieku ielu un atpakaļ pa Tērbatas ielu uz Vērmanes dārzu pavadīja vairāki auto, spēlēdami mūziku. Pa priekšu pirmajiem gājējiem brauca divas policijas ekipāžas. Aiz dzelzs žogiem un no savu dzīvokļu balkoniem uz pasākumu noraudzījās atbalstītāji. Arī Anete:

"Ja divi pieauguši cilvēki mīl viens otru, viņiem ir pilnīgas tiesības būt kopā, un valstij tas būtu jāakceptē. Es domāju, ka varbūt ir arī svarīgi stāvēt pūlī aiz žoga un parādīt, ka ne visa sabiedrība ir pret to."

Pret „homoseksuālu un citu mentālu noviržu popularizēšanu” protestu netālu no Vērmanes dārza šorīt rīkoja fonds „Stop imigrācijai”. Vairāki desmiti cilvēku rokās turēja plakātus ar lozungiem „Varavīksne nav lesbiete”. Protesta dalībnieks Normunds norāda, ka liela daļa neapmierināto uz protestu nav ieradušies:

"Skaitam nav nozīmes. Parastie, normālie cilvēki pārsvarā vai nu atpūšas, uz vasarnīcām brauc ar ģimenēm. Mēs pamazām normālie kļūstam mazākumā. Mūs jau jāsāk aizsargāt. Tā izskatās jau no malas. Jūs par skaitu prasījāt, vai ne?"

"Sanāk tā, ka viņi grib iznākt ārā, un viņi grib ietekmēt, kā mēs redzam arī citās Eiropas valstīs, bērnus un jauniešus, un viņus izglītot, ka tā ir norma. Nu tad rodas šis jautājums, kur ir vispār vairs robeža, kas ir normāli un kas nav?" vaicā Sarmīte.

Gājienā līdzās dalībniekiem devās arī policisti. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte atzina, ka viena persona aizturēta un pret viņu sākta administratīvā lietvedība:

"Nodrošinājām drošību un sabiedrisko kārtību gājiena laikā. Ir viens aizturētais par sīko huligānismu. Pašās gājiena beigās tika persona aizturēta. - Tas ir par to, ka iemeta dūmus? - Dūmu svece, jā. Es nekomentēšu, kas viņš ir."

Latvijas Radio novēroja, ka dūmu svece tika iemesta no puses, kur pulcējās protestētāji no fonda „Stop imigrācijai”. Viņi tāpat izkliedza rupjas piezīmes un ar žestiem demonstrēja savu attieksmi pret netradicionālu ģimeni.

Kopumā policijā gan vērtē, ka sabiedrības attieksme pret praidu uzlabojas un arī kārtības sargiem drošības nodrošināšanas plāns ir labi atstrādāts. Gājienam noslēdzoties, svinīgie pasākumi un sapulce tika noturēta turpat, Vērmanes dārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti